Ovo se dogodilo samo tri puta u 21. vijeku: Najjača rukometna sila bez medalje Svjetskog prvenstva

"Trikolori" se vraćaju kući bez odličja.

Španija bronza treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u rukometu Izvor: Tanjug/AP/Petr David Josek

Rukometna reprezentacija Španije osvojila je bronzu na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, jer je u utakmici za treće mjesto pobijedila dosadašnjeg "bronzanog" - Francusku. Konačan rezultat bio je 35:29 za Španiju, koja će prvi put završiti na pobjedničkom podijumu od 2013, kada je postala šampion svijeta.

Zanimljivo je da je Francuska tada posljednji put do danas ostala bez medalje na SP, jer je bila tek šesta. Osim tog turnira, u 21. vijeku "trikolori" su samo još jednom završili turnir bez medalje – u Njemačkoj 2007. Od tog turnira osvojili su čak četiri zlata i jednu bronzu, čime su učvrstili svoj status najjače rukometne sile novije istorije.

U današnjem meču za bronzu, Španija je dominirala od početka do kraja.

Izvor: Tanjug/AP/Petr David Josek

Aktuelni evropski šampioni poveli su 4:0 na startu, na poluvremenu su imali tri gola prednosti (16:13) i u drugom dijelu meča povećavali svoj "plus" i do sedam golova razlike.

Najbolji igrač Španije bio je golman Rodrigo Koraljes sa čak 17 odbrana.

Finale Svjetskog prvenstva počeće u 17.30 i u njemu će se sastati Švedska i Danska.