EHF Evropski kup Borac - Gorenje UŽIVO prenos

DEBAKL Borca u Boriku: Umjesto evropskog iskoraka - jedan od najlošijih nastupa u Evropi!

Gorenje deklasiralo Borac u revanšu osmine finala EHF Evropskog kupa!

EHF Evropski kup Borac - Gorenje UŽIVO prenos Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Borca nadali su se da mogu da nadoknade minus od četiri gola protiv Gorenja, ali u revanšu u banjalučkom Boriku doživjeli su pravi debakl!

Gorenje je deklasiralo Borac i slavilo rezultatom 32:16 u meču u kojem su se crveno-plavi držali u egalu tek deset minuta, a onda nakon 7:7 krenuo je siloviti udar Slovenaca koji nije stajao do samog kraja.

Aljaž Panjtar sa 17 odbrana bio je "zid" na golu Gorenja, pogotovo u drugom poluvremenu u kojem je Borac postigao samo pet golova za 30 minuta igre.

Poraz je bio neminovan i Slovenci su na kraju stigli do više nego ubjedljivog trijumfa 32:16, koji je ujedno bio i najneefikasnija utakmica Borca u ovom milenijumu.

Prije večerašnjeg duela, to su bili mečevi protiv ukrajinskog Motora (40:18) i austrijske Alple (26:17) u kvalifikacijama za Ligu šampiona 2013. godine.

Veliko razočarenje za navijače Borca koji su mnogo očekivali nakon promjena ove zime.

Uprava Borca odlučila je da smijeni trenera Mirka Mikića i dovede legendu svjetskog i jugoslovenskog rukometa Veselina Vujovića.

Njegov dolazak trebao je da donese i "iskorak u Evropi", kako su tada najavili iz uprave Borca, tome u prilog išla je i finansijska injekcija od milion KM krajem prošle godine, međutim, nastavak sezone nije donio očekivano.

Vujović je u svom prvom meču na klupi Borca odigranom prije šest dana u Velenju upisao poraz, a onda još jedan ovaj večerašnji u Boriku, za kojeg je sam rekao da je najgori poraz u njegovoj karijeri.

Borac je u prvom meču u Velenju bio oslabljen neigranjem golmana Artsjoma Podasinova koji je večeras stao među stative, ali Bjelorus je imao gotovo nikakav učinak o čemu govori i podatak da je u 58. minutu upisao tek treću odbranu.

Za to vrijeme golmani Gorenja sakupili su već 22!

Međutim, ni ostatak ekipe se nije proslavio. Uprkos činjenici da su donekle neutralisali krila Gorenja koja su prije šest dana izrešetali mrežu Borca, odbrana Borca nije se proslavila na ovom meču.

Rukometaši Gorenja nakon uvodnog egala 7:7 serijom 4:0 su se odlijepili na 11.7, međutim, bio je to tek uvod u ono što će uslijediti.

Već u tim trenucima Vujović je posegnuo za igrom 7 na 6, bez golmana, ali to mu kao ni u prvom meču, nije donijelo rezultat.

Umjesto toga Slovenci su kažnjavali svaku grešku Banjalučana, a sjajni golman Panjtar se čak upisao u listu strijelaca.

Poslije prvih 30 minuta bilo je 17:11 i bilo je jasno da Borac mora da nadoknadi minus od DESET golova računajući oba meča.

Bilo je teško povjerovati da Borac može do takvog nevjerovatnog preokreta, ali je još teže bilo povjerovati da će Borac u naredna 22 minuta postići samo TRI gola.

Tek u 53. minutu Dakić je pogodio za 14:28, a do kraja su crveno-plavi samo još dva puta zatresli mrežu Gorenja koje je večeras održalo pravu rukometnu lekciju nekadašnjem evropskom šampionu.

Gosti iz Velenja u potpunosti su zatvorili pivota Nemanju Vučićevića, praktično nijednu loptu nije dobio, pa je meč završio sa jednim pogotkom i to sa sedmerca.

Ništa nije funkcionisalo u napadu, samo u uvodnim minutama meča Egić je sa tri gola nagovjestio da bi mogao biti pojačanje, ali nakon toga više nije pogađao. Puljizović je i na ovoj utakmici imao skroman učinak od dva postignuta gola. Slavuljica i Draganić su postigli po tri, međutim, teško je govoriti o dobroj igri bilo kog igrača u crveno-plavom nakon večerašnjeg debakla.

Na drugoj strani Tajnik je predvodio napad Gorenja sa osam golova, Kavčić i Verdinek su postigli po pet, Sokolić i Haseljić po četiri...

Ekipa iz Velenja pobjedom 32:16 više nego zasluženo prošla je u četvrtinu finala EHF Evropskog kupa, a Borac i Veselin Vujović moraće da pronađu način da se dignu nakon ovog poraza, pa i da povrate povjerenje navijača, koji su večeras sigurno očekivalo mnogo više.

NAJAVA:

Rukometaši Borca od 18 časova dočekuju Gorenje u revanšu osmine finala EHF Evropskog kupa.

Slovenački tim slavio je u Velenju 32:28, pa crveno-plavi imaju zadatak da nadoknade četiri gola, pod uslovom da Gorenje ne postigne 28 ili više golova.

Borac se ne predaje i pokušaće da eliminacijom Gorenja napravi evropski iskorak, što je bio i cilj uprave banjalučkog kluba kada su angažovali legendarnog Veselina Vujovića.

Njegova ekipa gubila je u Velenju i sedam golova, ali je pokazala da ima snagu da se vrati, pa je samo sekund prije kraja prvog meča i onog posljendjeg sedmerca bilo tri razlike.

Veselin Vujović pred revanš je istakao da se nada prolasku u naredni krug, te da njegova ekipa mima oubiljne šanse da stigne i do polufinala, pa i do finala.

Srednji bek Borca Milan Dakić poručio je da se ne bi ni bavio rukometom da ne vjeruje u prolaz, a Goran Trkulja podsjetio je da su se u Boriku dešavali i veći preokreti i upitao zašto to ne bi bio slučaj i u ovom dvomeču.

Trener i igrači Gorenja poručili su da će slovenačka ekipa dati svoj maksimum tako da uzbuđenja sigurno neće nedostajati.
Duel Borac – Gorenje pratite UŽIVO klikom na Razvoj događaja!

14:29 Taletović!

Panjtara je zamijenio na golu zamijenio Taletović ali je nastavio u istom ritmu. Panjtar je upisao 17 odbrana, a Taletović već pet.

19:18

14:28 - Borac konačno postiže gol!

Dakić je pogodio u 53. minutu.

19:14

13:28 - DEBAKL!

Debakl Borca u Boriku. Crveno-plavi su za 19 minuta igre u drugom poluvremenu dali samo dva gola!

19:10

13:26 - Petnaest minuta do kraja

Slovenci su stigli do 13 golova prednosti, a ima još skoro 15 minuta igre

19:06

13:24 - Verdinek!

Borac je na pragu debakla. Slovenci su golom Verdineka iz kontre povisili na 24:13. Vučićević je u međuvremenu promašio sedmerac.

19:01

13:22 - Panjtar sve brani!

Panjtar brani, a njegovi saigrači pogađaju. Devet golova prednosti za Gorenje.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

19:00

13:21 - Isključenje Milićevića

Povećali su Slovenci prednost na maksimalnih osam golova. Isključen je Milićević kod Borca

18:59

Golman Gorenja nije pogodio, ali zato brani!

Četrnaestu odbranu upisao je Aljaž Panjtar

18:58

Panjtar promašio prazan gol

Vujović se odlučio za igru 7 na 6, srećom ovog puta nakon iozgubljene lopte Panjtar nije pogodio prazan gol!

18:57

13:20

Slovenci su povećali prednost nakon brze kontre

18:56

12:18 - Težak zadatak za Borac

Ekipa Veselina Vujovića u drugom poluvremena ima zadatak da nadoknadi ček deset golova, četiri iz prvog i šest poena prednosti Gorenja iz prvog poluvremena.

18:38

18:38

11:17 - POLUVRIJEME

Gorenje odlazi na odmor sa prednošću 17:11 nakon pogotka pivota Drobeža u posljednjoj sekundi prvog poluvremena.

18:33

10:16 - Slavuljica

Slavuljica je smanjio, a trener gostiju Zoran Jovičić pozvao je tajm-aut.

18:33

9:16 - Serija Gorenja!

Gorenje je napravilo seriju 5:0, novi gol Haseljića.

18:31

9:15 - Sokolič, pa Haseljić!

Dva loša napada Borca i dve brze kontre koje su u pogotke pretvorili Sokolič i Haseljić

18:30

9:13 - Haseljić!

Dobra odbrana gostiju i potom brza kontra preko Haseljića koji pogađa za vođstvo Gorenja od četiri razlike.

18:27

9:11 - SUBOTIĆ!

Subotić je stao na gol i odbranio sedmerac, ali Dakić dobija isključenje nakon što je lopta dodijeljena Gorenju zbog njegovog ulaska u šest metara nakon odbranjenog sedmerca

18:24

8:11 - Perić!

Perić je konačno zabio poslije sedam minuta igre bez gola crveno-plavih! Potom i Trkulja.

18:22

Novi tajm-aut Vujovića

Panjtar i dalje skoro nesavladiv, upisao je devetu odbranu. Vujović traži novi tajm-aut pri rezultatu 7:11

18:20

7:11 - PANJTAR!

Aljaž Panjtar upisao je osmu odbranu, a potom se i sam upisao u strijelce pogotkom na prazan gol!

18:19

7:10 Isključen je Egić

Gosti su iskoristili igrača više i poveli tri razlike!

18:16

7:9 - Tajnik!

Veselin Vujović primoran je da zove tajm-aut nakon četvrtog gola Tajnika. Borac je napadao bez golmana i Slovenci su kaznili grešku crveno-plavih i postigli gol preko cijelog terena

18:13

7:7 - Vučićević!

Borac zabija sa igračem manje preko Vučićevića

18:13

6:7 - Vođstvo Slovenaca

Gorenje je povelo, a Miličević je isključen. Borac naredna dva minuta sa igračem manje

18:12

6:6 - PREČKA!

Imalo je Gorenje priliku da prvi put povede na meču, ali su pogodili prečku!

18:09

5:4 Slavuljica!

Borac je primio, ali i dao gol sa igračem više. Na pogodak Grmšeka uzvratio je Slavuljica!

18:08

4:3 Isključenje i sedmerac!

Jeremić je isključen, a Tajnik pretvara sedmerac u pogodak za 4:3

18:06

4:2 - Egić raspoložen

Smanjili su Slovenci preko Tajnika, ali raspoloženi Egić vratio je dva gola prednosti

18:05

3:1 - Egić!

Drugim golom Egića Borac vodi 3:1 u sedmom minutu

18:04

Podasinov!

Prva odbrana golmana Borca. Bjeloruski čuvar mreže odbranio je zicer.

18:03

2:1

Poveo je Borac 2:0, ali su Slovenci smanjili iz sedmerca

18:03

Podasinov debituje za Borac!

Bjeloruski golman Artsjom Podasinov koji zbog problema sa vizom nije igrao prošli meč večeras debituje na golu Borca

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara