Borac m:tel nadigrao Konjuh na oproštaju od "Borika"! Može li polusezonu završiti bez poraza?

U posljednjoj domaćoj utakmici u 2021. godini, bilo je 30:24 za banjalučki tim.

rukomet premijer liga bih 14. kolo borac konjuh 30 24 Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borac m:tel-a trijumfom su se oprostili od banjalučke publike za 2021. godinu.

Crveno-plavi su u 14. rundi, pretposljednjoj u ovoj polusezoni, upisali pobjedu nad Konjuhom rezultatom 30:24, te posljednje kolo, u kojem gostuju Slobodi, dočekuju uz 12 pobjeda i jedan remi, bez ijednog poraza!

Izabranici Mirka Mikića su od prvog minuta uspostavili svoj tempo i već sredinom prvog poluvremena stekli prednost od šest golova (10:4).

Najviše zahvaljujući Vladi Draganiću i Stefanu Miljkoviću, koji su postigli po pet golova u prvih 30 minuta, Borac m:tel je prilikom odlaska na odmor imao plus pet (17:12), da bi na početku nastavka domaći brzo došli do velikih sedam golova prednosti.

Ekipa Konjuha je serijom 3:0 u 39. minutu stigla do 20:16, a opuštenim pristupom igri u napadu, crveno-plavi su omogućili gostima da priđu na tri gola zaostatka.

Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Nisu, ipak, dozvolili "stolarima" da im ugroze prednost, već su brzo vratili osjetniju prednost i zabilježili sigurnu pobjedu. Već pomenuti Draganić i Miljković istakli su se u taboru Borca postigavši po osam golova, dok je šest upisao Nikola Malivojević.

Kod gostiju, najistaknutiji je bio Sead Dautović sa šest pogodaka.

Inače, na pauzi između dva poluvremena, polaznici Borčeve škola rukometa iz osnovnih škola "Sveti Sava i "Georgi Stojkov Rakovski" prvi put su zaigrali veliki rukomet i to pred više od 800 navijača.

Takođe, nakon utakmice izvučeni su i srećni dobitnici nagrada - smart televizora veličine 50 inča, četiri poklon paketa Jelen piva i pet paketa Borac m:tel-a.

BORAC M:TEL: Brkić, Perić 1, Kalamanda, Dragičević, Petrović, Miljković 8, Nježić 3, Lukić, Malivojević 6, Ćelić, Draganić 8, Letić, Subotić, Milićević 4. Trener: Mirko Mikić.

KONJUH: Bečić, Ristović 2, Ahmetović 4, Pejkušić 1, Modrić 2, Jelić, Dautović 6, Smajić 3, Klopić 3, Ćasurović, Džinić 3, Kamberović. Trener: Davor Kadić.