Odličan start Svjetskog prvenstva u Abu Dabiju: Lana Pudar u finalu trke 200 delfin!

Sjajan rezultat mostarske plivačice.

SP: Lana Pudar u finalu 200 metara delfin Izvor: FENA

Reprezentativka Bosne i Hercegovine u plivanju, Lana Pudar u petak ujutro je izborila plasman u finale trke na 200 metara delfin stilom na šampionatu svijeta u Abu Dabiju.

Mostarsko "čudo od djeteta" je trku završila vremenom 2:06.07, što je bilo četvrto vrijeme u kvalifikacijama za finale, koje je na programu danas u 15 časova.

"Ovo je ujedno i prvi Lanin nastup na Svjetskom prvenstvu, prva Lanina trka na planetarnoj smotri i prvo finale u istoriji plivanja BiH", saopštio je njen klub vodenih sportova "Orka".

Podsjetimo, petnaestogodišnja Mostarka je u novembru ostvarila veoma uspješne nastupe na Svjetskom kupu i Evropskom prvenstvu u kratkim bazenima u ruskom Kazanju.

Ona je osvojila istorijsku bronzanu medalju za bh. plivanje u disciplini 100 leptir, dok je na EP zauzela šesto mjesto u istoj disciplini. Pored toga na Svjetskom kupu osvojila je četvrto mjesto u disciplini 200 metara leptir, dok je bila šesta u disciplini 50 metara leptir.

Na ova dva takmičenja ukupno je postavila 14 državnih rekorda u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.