Šteta! Šveđanke su ovog puta bile jače od Srbije

Šveđanke su se revanširale Srbiji za poraz od prije dva dana.

rukometašice srbije poražene od švedske Izvor: MNPRESS

Ženska rukometna reprezentacija Srbije iznenadila je prije dva dana u Zrenjaninu sjajne Šveđanke 24:21, međutim 48 sati kasnije nisu imale snage da ih ponovo "slome".

Ovoga puta je Švedska bila ubjedljiva i savladala je djevojke iz Srbije 33:25 (17:14).

Samo u prvom poluvremenu Srbija je uspijevala da parira domaćinu u prvom poluvremenu, ali poslije toga je Švedska uspjela da podigne nivo igre i da Srbiji nanese drugi poraz u tekućim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Ipak, Srpkinje ostajeu drugoplasirane na tabeli, upravo iza Švedske.

Poslije dva martovska susreta sa Švedskom srpsku selekciju do kraja kvalifikacija očekuje gostovanje Turskoj 20. aprila i utakmica sa Islandom, koja se 23. aprila igra u Srbiji.

Dalje prolaze dvije najbolje ekipe iz svake grupe.

ŠVEDSKA: Bundsen, Melegard 2, Stromberg 1, Blom 5, Roberts 8, Petren, Ride, Dano 4, Lagerkvist, Lindkvist 1, Hagman 4, Torleifsdotir, Hanson 1, Karlson 6, Gulberg 1, Danielson

SRBIJA: Radosavljević 3, Trifunović 1, Vukajlović, Bogojević, Lavko 3, J. Agbaba 4, Janjušević 2, Risović, Radojević 2, Kovačević 3, Stamenić, Lovrić 1, Stoiljković 2, Liščević 1, Petrović 3, Graovac

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!