"Osice" trijumfalno odlaze na pauzu: Borac upisao pobjedu na Ilidži i zauzeo treće mjesto!

Igračice Nikole Bijelića trijumfovale su u dvorani "Sabit Hadžić", pa će u drugi dio sezone ući sa treće pozicije.

rukometašice borca pobijedile ilidžu Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Rukometašice Borca na prvenstvenu pauzu, koja će trajati do polovine februara, odlaze kao trećeplasirane.

"Osice" su večeras u dvorani "Sabit Hadžić" na Ilidži savladale istoimenog domaćina rezultatom 19:23, a otpor rivala slomile su tek u posljednjih nekoliko minuta.

Na ulasku u posljednjih deset minuta, tim Nikole Bijelića imao je prednost od samo jednog gola (18:19) i djelovalo je da ćemo gledati neizvjesnu završnicu.

Ipak, kada je to bilo najpotrebnije, banjalučke rukometašice su dodale gas i na ulasku u posljednjih 4-5 minuta stekle prednost od četiri gola i praktično ovjerile trijumf, sedmi u sezoni.

Na vrhu tabele, sa maksimalnim brojem bodova iz deset utakmica, nalazi se branilac titule Grude, dok je ispred Borca još samo ekipa Hadžića sa 16 bodova.

U Borčevom taboru prednjačila je Božana Ćutković sa šest golova, jedan manje je postigla Milana Railić, dok se Duška Tintor zaustavila na četiri. U domaćem taboru, prvo ime bila je Ena Kostić sa pet golova, dok su tri igračice (Maja Mihajlović, Džana Adilagić i Jasmina Pavlović) postigle po tri pogotka.

Ovom utakmicom se, međutim, ne završavaju obaveze Borčevih igračica u 2022. godini, s obzirom na to da ih u nedjelju (25. decembar) u Trebinju očekuje duel sa Železničarom iz Inđije za trofej Svesrpskog kupa.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!