Francuska je ponovo u finalu Svjetskog prvenstva! "Trikolori" će igrati za zlato protiv dvostrukog uzastopnog prvaka!

Rukometaši Francuske drugi su finalisti Svjetskog prvenstva u Švedskoj i Poljskoj!

Francuska - Švedska rukomet Svjetsko prvenstvo polufinale Izvor: Anders Wiklund/TT NEWS AGENCY

"Trikolori" će se protiv Danske boriti za zlatnu medalju!

Nakon što su Danci slavili nad Španijom u prvom polufinalu u Gdanjsku, nešto kasnije u Stokholmu, Francuska je bez mnogo muke savladala Švedsku.

FRANCUSKA - ŠVEDSKA 31:26 (16:12)

Francuzi su od početka kontrolirali utakmicu. Na poluvremenu su imali prednost od četiri gola (16:12), koju su održavali do sredine drugog poluvremena kada su Šveđani došlo do minus dva (24:22).

Ipak, Francuzi su zaustavili nalet Šveđani i pet minuta prije kraja otišli na plus šest (30:24) čime su praktički riješili utakmicu.

Francuska je na kraju došla do pobjede 31:26 i plasirala se u svoje osmo finale svjetskih prvenstava, prvo nakon 2017. godine.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Ludovik Fabregas sa šest postignutih golova, koliko je zabilježio i Erik Johanson u švedskom taboru.

Finale i meč za treće mjesto igraće se u nedjelju u Štokholmu.