Borac m:tel poslije PREOKRETA srušio Leotar! Crveno-plavi imali MINUS PET, pa konačno nadigrali Trebinjce!

Nakon dva ovosezonska poraza od Leotara, Borac m:tel je konačno uspio da savlada tim Darka Tavrića.

borac leotar rukomet liga bih  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Iz trećeg ovosezonskog pokušaja je Borac m:tel uspio da savlada ekipu Leotara!

Nakon dva poraza u Trebinju, u okviru Premijer lige BiH (23:22) i na Svesrpskom kupu (30:29), igrači Mirka Mikića su večeras u "Boriku" uspjeli da upišu minimalnu pobjedu - i to nakon što su za rivalom, koji je trenutno drugoplasirani u Premijer ligi BiH, kasnili pet golova!

BORAC M:TEL – LEOTAR 23:22 (9:13)

Poslije rezultatski "tvrde" prve polovine prvog dijela, na isteku 17. minuta prvi put je jedna ekipa stekla prednost od dva gola.

Trećim pogotkom Parežanina, Trebinjci su došli do 4:6, a zatim su u još par navrata imali plus od dva pogotka prije nego što je Arizanović u 24. minutu postigao svoj treći gol za prednost od tri pogotka (7:10), koju su u samoj završnici prvog dijela uvećali za još jedan gol, pa se u drugih 30 minuta ulazi uz rezultat 9:13.

Mnogo bolje i odlučnije je Borac m:tel ušao u drugo poluvrijeme večerašnjeg derbija, pa je u 37. minutu nakon pogotka Luke Perića iz kontranapada zaostatak nakon vođstva Leotara rezultatom 10:15 smanjio na samo jedan gol (15:16), što je primoralo trenera gostiju da zatraži minut odmora.

Tri napada nakon toga Borac m:tel nije iskoristio za izjednačenje.

Potom je u 41. minutu Vlado Draganić pogodio za 16:16, a nakon što se u narednih šest minuta igralo "gol za gol", za minimalan plus gostiju (19:20), mreže su mirovale sve do 54. minuta, kada je Borac m:tel iskoristio jednu priliku koja mu se ukazala da izjednači.

U toku je bio 55. minut kada su domaći golom Luke Perića došli do prvog vođstva (21:20) još od rezultata 2:1 u ranoj fazi utakmice, da bi na isteku 58. minuta Božo Tepić postigao gol za 23:22.

U posljednjih tridesetak sekundi Borac m:tel je imao priliku da potvrdi pobjedu, ali nije uspio da se izbori sa presingom Trebinjaca, kojima je preostalo deset sekundi da postignu gol za bod, u čemu ipak nisu uspjeli.

Luka Knežević i Luka Perić su u Borčevom taboru golgeterski bili najraspoloženiji sa pet golova, dok se Božo Tepić zaustavio na četiri. Golman Slađan Subotić imao je sedam uspješnih intervencija.

Na drugoj strani, Vladan Arizanović je šest puta zatresao crveno-plavu mrežu.

Kakanj - Bosna

TABELA: Izviđač 30, Leotar 23, Vogošća 21, Gračanica 20, Krivaja 20, Sloboda 19, Maglaj 18, Sloga 16, Borac m:tel 16, Konjuh 16, Iskra 14, Goražde 13, Hercegovina 12, Bosna (-1) 7, Gradačac 6, Kakanj (-1) 2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!