Skinuo Novaka sa prvog mjesta, sad ga čeka u polufinalu: Čekamo teniski klasik - reprizu dva grend slem finala!

Danil Medvedev je u februaru 2022. srušio Novaka Đokovića sa prvog mjesta ATP liste, a sada želi da ga sruši u polufinalu Dubaija!

đoković protiv medvedeva u polufinalu dubaija Izvor: Profimedia

Novak Đoković je pregazio Huberta Hurkača, Danil Medvedev Bornu Ćorića i sada imamo pravi teniski klasika!

U posljednjem četvrtfinalu turnira u Dubaiju dobio je zahuktalog Hrvata Ćorića sa 6:3, 6:2. U prvom setu je dva puta uzeo servis rivalu i lako došao do prednosti, a onda je djelovalo da se rival sprema za povratak u duel.

Uzeo je brejk Borna Ćorić u prvom gemu drugog seta, ali se onda raspao na terenu. Poveo je sa 2:0 i do kraja meča nije uzeo nijedan gem, pa je tako Medvedev za samo 82 minuta završio posao i zakazao duel sa Novakom u petak.

Medvedev i Novak su do sada igrali 13 mečeva, a Đoković ima prednost jer je pobijedio devet puta.

Prvi put su zaigrali 2017. kada je Novak savladao visokog servera u Dejvis kupu, a posljednji susret su imali u Adelejdu na startu sezone kada je Srbin pobijedio 6:3, 6:4. Igrali su i dva finala grend slemova, oba 2021. godine. Prvo je Novak bio bolji na Australijan openu, a onda je Danil Medvedev osvojo svoj jedini grend slem na US Openu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!