Nevjerovatan promašaj odlučio utakmicu! Borac poražen u Živinicama (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Borca poraženi su na gostovanju u Živinicama rezultatom 32:30.

Konjuh Borac Premijer liga BiH Izvor: MONDO

Rukometaši Borca m:tel doživjeli su deseti poraz ove sezone. U okviru 21. kola Premijer lige Banjalučani su poraženi na gostovanju u Živinicama od Konjuha rezultatom 32:30.

U dosta ujednačenoj utakmici, pitanje pobjednika riješeno je u posljednje dvije minute, a ispostaviće se da je ključni trenutak meča bio nevjerovatan promašaj rukometaša Borca pri rezultatu 30:29.

Konjuh – Borac 32:30 (20:18)

Prvu prednost od dva gola na meču za jednu ekipu vidjeli smo pri rezultatu 4:2 za domaću ekipu. Borac je do dva gola prednosti stigao pri rezultatu 7:9, a nakon punih 15 minuta igre bilo je 8:11 za Banjalučane. Uslijedila je serija Konjuha od 3:0, da bi se nakon toga igralo gol za gol.

Gosti do tri gola prednosti stižu pri rezultatu 18:15 te su do kraja prvog poluvremena „ljubomorno“ čuvali ovu prednost.

U posljednjim sekundama prvog dijela rukometaši Borca su stigli do -2 nakon 30 minuta igre.

Borac je u prvih 10 minuta anulirao prednost domaće ekipe pa je 20 minuta prije kraja na semaforu stajalo 23:23.

Bio je to nagovještaj prave drame u završnici. Poveli su domaći 30:28 da bi Borac imao priliku stići do izjednačenja dvije minute prije kraja. Rukometaši Konjuha napravili su grešku u napadu, da bi lopta brzo stigla do Vlade Draganića koji sa devet metara promašuje prazan gol Konjuha.

Pogledajte

00:18
Vlado Draganić promašaj protiv Konjuha
Izvor: YOUTUBE/RK Konjuh Zivinice

Poremetilo je to izabranike Mirka Mikića koji su dopustili domaćoj ekipi da zabije dva vezana gola te su na kraju uspjeli da samo ublaže poraz.

Ovim porazom crveno-plavi su se našli samo dva boda od zone ispadanja. U narednom kolu u Banjaluci će Borac dočekati Hercegovinu koja je prva "ispod crte".