TV TURNIR ŠAMPIONA U DOBOJU: Barselona sigurna protiv Voše, branilac trofeja još ubjedljiviji!

Rukometaši Barselone očekivano su pobijedili novosadsku Vojvodinu na TV turniru šampiona u Doboju 39:29 (20:12), ali je srpski prvak uspio da pruži solidan otpor favorizovanom protivniku.

Barselona pobijedila Vojvodinu na TV turnir šampiona Doboj 2023 Izvor: MONDO

Već poslije prvog poluvremena bilo je jasno da će Katalonci izboriti trijumf u Doboju (20:12), iako Novosađani mogu svakako biti zadovoljni svojim nastupom i uopšteno prilikom da se odmjere sa renomiranim rivalom, koji je nesumnjivo jedan od najboljih evropskih timova.

Ipak, evidentna je bila razlika u kvalitetu španskog i prvaka Srbije, pa je i rezultat bio očekivan.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Šveđanin Hampus Vene sa devet golova, dok je Jusuf Ben zabilježio dva pogotka manje. Kod šampiona Srbije, prvo ime bio je Mohamed Aziz Aidi sa sedam golova.

Interesantno, na golu katalonskog kluba stajao je i golman Filip Šarić, inače sin proslavljenog čuvara mreže Danijela Šarića, koji je i direktor ovogodišnjeg 17. izdanja turnira u Doboju.

Izvor: MONDO

Podsjetimo, Vojvodina će od jeseni nastupati u grupnoj fazi Lige Evrope, a protivnici srpskog šampiona biće danski Silkeborg, makedonski Alkaloid i španska La Rioha. Grupna faza Lige Evrope startuje 17. oktobra.

U drugoj utakmici dana, egipatski Al Ahli iz Kaira je deklasirao sjevernomakedonski Pelister rezultatom 34:23 (15:11). Tim iz Bitolja se dobro držao u prvih 30 minuta, ali je potpuno potonuo u nastavku, pa je branilac trofeja sa turnira startovao ubjedljivim trijumfom.

Najbolji kod Egipćana bili su Ahmed Hešam i Sami Omar sa po šest postignutih golova, dok je u makedonskoj ekipi Andreas Nilson i Nejc Cehte sa po dva pogotka manje.

Od 21 čas večeras u Doboju igraju PPD Zagreb i slovenačko Celje u eksjugoslovenskom derbiju.