U Doboj dolaze zlatni rukometaši Jugoslavije: Svjetski prvaci iz 1986. godine gosti TV turnira šampiona!

Zlatni rukometaši Jugoslavije okupiće se u Doboju tokom održavanja ovogodišnjeg TV turnira šampiona.

Zlatni rukometaši Jugoslavije dolaze na TV turnir šampiona u Doboju 2023 Izvor: YouTube/Screenshot

Izvršni odbor manifestacije uputio je poziv za okupljanje reprezentacije Jugoslavije koja je osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu 1986. godine.

Okupljanje je planirano za 17. i 18. avgust tokom turnira a svoj dolazak već su potvrdili: Mirko Bašić, Zlatan Arnautović, Jasmin Mrkonja, Veselin Vuković, Mile Isaković, Momir Rnić, Jozef Holpert, Muhamed Memić, Časlav Grubić, Veselin Vujović, Dragan Mladenović, Jovica Cvetković uz trenere Zorana Živkovića i Abasa Arslaganića.

Zbog ranije preuzetih obaveza i zdravstvenih problema u Doboj ne mogu doći Jovica Elezović i Rolando Pušnik. Biće ovo prilika da se navijači prisjete rukometnih legendi. Takođe tokom turnira odaće se počast i onima koji na­ žalost nisu više među živima Zlatan Saračević i Zlatko Portner, prenio je "Glas Srpske".

Podsjetimo, "plavi" su pod vođstvom selektora Zorana Živkovića na Svjetskom prvenstvu u Švajcarskoj zabilježili svih sedam pobjeda i podigli šampionski pehar.

U grupnoj fazi pobijedili su Sovjetski Savez (26:22), Kubu (32:28) i DR Njemačku (22:20), potom su u narednoj fazi takmičenja savladali Špance (18:17), domaćina Švajcarsku (19:27), SR Njemačku (19:17) i izborili plasman u finale.

A tamo ih je čekala selekcija Mađarske, koja je pobijeđena rezultatom 24:22.