Još jedan poraz Srbije - ništa od četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu!

Rukometašice Srbije ponovo pale na Svjetskom prvenstvu.

svjetsko prvenstvo rukometašice srbije izgubile od poljske  Izvor: FoNet/AP, Bo Amstrup/Ritzau Scanpix Foto

Rukometašice Srbije poražene su u četvrtak uveče, u prvom kolu druge faze Svetskog prvenstva od Poljske 22:21 i tako ostale bez šanse da igraju četvrtfinale jer su im za plasman potrebne sve tri pobjede u novoformiranoj Grupi 3, u koju nisu prenijele nijedan bod iz prethodne runde.

Srbija je vodila u većem dijelu meča, a Poljakinje su preokretom u posljednjih nekoliko minuta došle do dva gola prednosti. Minut pijre kraja rukometašice Srbije došle su na gol razlike, ali u posljednjem napadu nisu iskoristile priliku za izjednačenje.

Srbija će u subotu od 18 sati u drugom kolu Grupe 3 igrati protiv Njemačke, a u ponedjeljak, 11. decembra, od 15.30 časova sastaje se sa selekcijom Japana.

Izvor: Rukometni savez Srbije

Selektor Srbije, Uroš Bregar, govorio je poslije poraza.

U ovakvom sastavu nismo igrali ovako teške utakmice, a Poljska je kvalitetan protivnik. Imali smo svoje šanse, ali nismo imali snage, nismo dobili neke duele u napadu u kojima bismo stvarali višak, a na kraju se promijenio i kriterijum suđenja i mislim da je to presudilo. Ovo je bio veliki izazov za koji smo se dobro spremili, dobri smo bili u odbrani, bili smo blizu toga da upišemo drugu pobjedu ali nažalost nismo izdržali do kraja!”

Usaglasila se sa selektorom i Sanja Radosavljević, jedna od najiskusnijih srpskih rukometašica na prvenstvu.

"Borile smo se cijelu utamicu, ali ponovo nam je falilo snage u završnici da zadržimo prednost i upišemo pobjedu. Nadam se da će nam ovo biti važne lekcije za budućnost, da ćemo biti fokusiranije i sigurnije u narednim mečevima, naročito u realizaciji”, poručila je kapiten Srbije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!