Lana Pudar nakon medalje poručila: "Volim vas ljudi"

Autor Haris Krhalić

Mlada plivačica nije krila zadovoljstvo.

Lana Pudar Izvor: Screenshot

Lana Pudar je još jednom oduševila javnost u BiH.

Mlada Mostarka je u finalu Svjetskog prvenstva na 200 metara delfin osvojila bronzanu medalju. Najbolja bh. plivačica je ovu dionicu isplivala s vremenom 2:07.92 te je za prvoplasirano, zaostala 57 stotinki.

Odmah nakon trke Pudar se zahvalila svim navijačima koji su je bodrili te je poručila da ih voli.

Osjećaj je odličan, juče sam imala lošu trku u polufinalu. U finalu sam počela plivati najbrže što sam mogla. Volim vas ljudi“, poručila je Pudar odmah nakon osvajanja medalje.

Pudar je u finalu plivala u traci broj osam, što joj je bila otežavajuća okolnost.

"Nisam znala gdje su ostale plivačice, vidjela sam samo Korejku pored mene, ali sam plivala najbolje što mogu", dodala je ona.

Poslije trke, medalje je dodijeljivao čuveni vaterpolista Vanja Udovičić koji je poslije dodijeljene medalje poljubio ruku Lani, na šta se ona nasmijala.

Podsjećamo, zbog problema sa ramenom Pudar je otkazala nastup na 100 metara u istoj disciplini.

Pudar je u istoj ovoj disciplini osvojila titulu evropske seniorske prvakinje u Rimu 2022. godine, dok je na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki 2023. godine osvojila je četvrto mjesto na 200 metara delfin.

Pred njom su sada Olimpijske igre u Parizu, a svi se nadaju kako bi upravo ona mogla osvojiti prvu medalju za BiH u istoriji.