Šampion Evrope se opet provukao u Beogradu: Drama, penali i mnogo sreće za prvaka

Još jedan dramatičan meč Novog Beograda i Pro Reka

Novi Beograd izgubio od Pro Reka Izvor: MN PRESS

Vaterpolisti Novog Beograda izgubili su od od Pro Reka u uzbudljivom derbiju trećeg kola TOP 8 faze Lige šampiona. Oslabljeni Novobeograđani igrali su bez trojice igrača (Pijetlovića, Vlahopulosa i Lukića) i izgubili na peterce sa 14:15, pošto što je poslije 32 minuta igre rezultat bio izjednačen, 10:10.

VK Novi Beograd - VK Pro Reko 14:15 (1:1, 1:6, 3:2, 5:1 – 4:5)

U reprizi finala Lige šampiona iz prethodne dvije sezone, Novobeograđani su izgubili na peterce kao i 2022. godine, pod vođstvom Igora Milanovića u meču za trofej. Ovog puta, Pro Reko se ponovo "provukao" uprkos tome što je tim Živka Gocića u drugom dijelu meča nadoknadio šest golova minusa (2:8)

Odlično je branio golman domaćih Frančesko De Mikelis, zaustavio je dva peterca u posljednjoj četvrtini, a golom Dimitriosa Skumpakisa Novi Beograd je stigao do izjednačenja. Postojala je šansa i da srpski tim pobjedi, ali je u posljednjem napadu, samo nekoliko sekundi prije kraja, šut Marka Radulovića odbranio golman gostiju Marko Del Lungo.

Kada se pristupilo penalima, odluka je pala u petoj seriji, kada je šut Đorđa Vučinia odbranio Del Lungo, a odlučujući penal za Pro Reko realizovao je Frančesko Di Fulvio.

Strijelci: Skumpakis tri, Jakšić i Filipović dva, Vučinić, Granados i Martinović po jedan za Novi Beograd, Kanela tri, Kondemi dva, Di Fulvio, Ečenike, Fondeli, Janger, Kakaris po jedan za Pro Reko. Iz peterca su pogodili: Fondeli. Zalanki, Janger, Kanela, Di Fulvio za Pro Reko, Skumpakis, Ćuk, Granados, Filipović za Novi Beograd.

U drugom meču trećeg kola A grupe TOP 8 faze Lige šampiona Marsej je kao gost pobijedio Jadran u Splitu sa 14:12.