Novak Đoković i Grigor Dimitrov igraće već u petak u Majamiju.

Novak Đoković prošao je u polufinale turnira u Majamiju poslije pobjede protiv Sebastijana Korde (6:3, 7:6). Neće imati mnogo vremena za odmor i za pripremu narednog meča, odnosno za okršaj sa Grigorom Dimitrovim. Razlog za to je raspored koji je već objavljen i taj meč je na programu u petak od 20 časova po našem vremenu.
Biće to drugi meč na glavnom terenu, odmah poslije ženskog dubla i ne bi trebalo da bude kašnjenja, osim u slučaju eventualnih vremenskih nepogoda i kiše. Za razliku od Srbina, bugarski teniser imao je dan više za odmor i pripremu narednog meča. Doduše, imao je i Bugarin ozbiljne zdravstvene probleme poslije meča sa Franciskom Serundolom.
Sve ovo moglo je da bude izbjegnuto da su organizatori turnira u Majamiju pametnije donosili odluke sa rasporedom za srijedu. Mečevi su počeli sat vremena kasnije nego prethodnih dana i zbog toga Đoković i Korda nisu stigli da odigraju svoj meč u srijedu, već je meč pomjeren za četvrtak. Tako su uskratili pobjedniku, u ovom slučaju Đokoviću, dan za odmor i pripremu polufinala.
Kakav je međusobni skor?
Đoković i Dimitrov odigrali su 13 mečeva do sada i Novak je slavio čak 12 puta. Jedini trijumf bugarski igrač ostvario je još 2013. godine na turniru u Madridu, na šljaci. Od tada je na 10 mečeva osvojio ukupno četiri seta.
Novak ima samo riječi hvale na njegov račun.
"Veliki je borac, dobri smo prijatelji, igrali smo mnogo mečeva na različitim podlogama. Imao je dosta polufinala prošle godine i ove godine igra dobro, moraću da budem spreman za najteži meč do sada", poručio je Đoković u izjavi na terenu poslije meča sa Kordom.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!