Kapiten "zmajeva" Nikola Prce: Norveška vrhunska, ali smo morali bolje

Autor mondo.ba/Fena

Najbolji pojedinac u redovima bh. tima, 39-godišnji veteran Nikola Prce, koji je Norvežanima postigao sedam golova, od kojih šest u prvom poluvremenu, nakon susreta je izjavio da je bh. tim mogao ostvariti i bolji rezultat i bolje proći.

Najbolji pojedinac u redovima bh. tima, 39-godišnji veteran Nikola Prce, koji je Norvežanima postigao sedam golova, od kojih šest u prvom poluvremenu, nakon susreta je izjavio da je bh. tim mogao osvariti i bolji rezultat i bolje proći u ovom susretu.

"Znali smo da će, ako pogriješimo, protivnik to kazniti golom, te da su Norvežani jaki u tranziciji. To se upravo i desilo. Igrali smo protiv vrhunske ekipe, koja je, da se ne lažemo, bolja od nas. Ipak, ostaje trunka žalosti jer smo mogli odigrati i bolje", kazao je Prce.

Naredni protivnik, Portugal, s kojim se bh. tim sastaje u nedjelju, sinoć je senzacionalno pobijedio Francusku rezultatom 25:28.

Prce smatra da je Portugal ekipa koja Bosni i Hercegovini više leži.

"Mislim da protiv njih možemo i bolje da igramo. Idemo da se borimo, prošla je prva utakmica, treba da spustimo euforiju", rekao je Prce.

Susret 2. kola grupe D između Bosne i Hercegovine i Portugala igra se u nedjelju od 16 časova, takođe u Trondhajmu.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.