Selektor BiH nakon poraza na debiju: Odbrana je morala da bude bolja

Autor mondo.ba/Fena

Strateg ''zmajeva'' Bilal Šuman nakon susreta izjavio je da bh. tim dobro igrao do 20. minuta i rezultata 9:9.

Selektor reprezentacije Bilal Šuman nakon susreta izjavio je da bh. tim dobro igrao do 20. minuta i rezultata 9:9.

''Igrali smo protiv ekipe koja može da trči najbrži rukomet na svijetu. To smo osjetili na svojoj koži, naročito u prvom poluvremenu. Odbrana je trebalo da bude na višem nivou. Momci su se borili, željeli, htjeli, međutim mogli smo da vidimo šta znači tehnička greška. Jedna njihova kontra značila je jedan njihov lagani gol, a mi smo kasnije u napadu morali mnogo da se trošimo i radimo da bismo došli do prilike da postignemo gol. Mislim da je to bila ta razlika između nas i njih. Bili su mnogo efikasniji od nas u tom segmentu igre'', kazao je Šuman.

U preostala dva susreta grupne faze takmičenja rukometaši BiH 12. januara sastaju se s Portugalom (16 časova), a 14. januara igraju sa Francuskom (18.15).

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.