Žestoka borba Filipa u prvom setu: Monfis igra za 4. titulu!

Srpski teniser nije uspeo da pobedi Gaela Monfisa i da se plasira u finale ATP Turnira u Monpeljeu.

Filip Krajinović poražen od Gaela Monfisa Izvor: MN PRESS

Filip Krajinović još će morati da čeka na prvu ATP titulu.

Ove nedelje igrao je odlično na turniru u Monpeljeu, ali je zaustavaljen u polufinalu od strane Gaela Monfisa – 2:0 (7:6, 6:2).

Iskusniji Francuz opravdao je ulogu prvog nosioca i favorita, koja mu je dodeljena na osnovu devetog mesta na ATP listi. Krajinović je priliku da ozbiljno uzdrma Monfisa imao u prvom setu.

Taj deo igre odigran je bez brejka, Somborac je oduzeo servis Francuzu odmah na startu taj-brejka, ali je izgubio svoj drugi servis. Uradio je to još jednom srpski teniser, dok nije potpuno posustao…

Vodio je Krajinović 4:2, a taj-brejk je izgubio sa 4:7!

Monfis je u drugom setu rutinski završio posao, napravio je dva brejka i pobedio 6:2. Meč je trajao sat i 24 minuta.

U drugom polufinalu sastaju se Kanađanin Vašek Pospišil i Francuz David Gofan, inače deset igrač sveta.

"Open Sud de France" je turnir iz grupe ATP 250 i igra se od 1987. godine. Do 2009. domaćin je bio Lion, a sada je Monpelje. Najviše osvojenih titula imaju domaći teniseri. Rekorder je Rišar Gaske sa četiri pehara, po tri imaju Pit Sampras i Gael Monfis.

Krajinović je imao priliku da postane prvi Srbin finalista turnira.