Drame u Ligi Evrope: Ispali Zenit i Bilbao!

Anderleht u nadoknadi vremena pogodio za prolaz dalje, Bilbao završio evropsku priču na Kipru.

U sredu nije bilo nikakvih preokreta i iznenađenja, ali ovog četvrtka ih ima!

Fudbaleri Zenita bili su blizu najveće preokret večeri pošto su se nakon očajnog izdanja u Briselu (0:2), pred svojim navijačima predstavili u daleko boljem svetlu i zabeležili su pobedu...

...koja ih - ipak ne vodi u osminu finala!

Oni su u Sankt Peterburgu vodili 3:0, golovima Dzjube i dvostrukog strelca Žulijana, ali je švedski napadač Isak Telin pogodio u 90. minutu za 3:1 i prolaz Anderlehta!

Zenit je poveo na vreme, preko Žulijana u 24. minutu, a nakon prelepe akcije u 72. minutu, na asistenciju Brazilca - upisao se Dzjuba. Šest minuta kasnije, umalo heroj Žulijano pogodio je za 3:0.

Međutim, u poslednjem minutu regularnog dela Telin pogađa glavom sa pet metara!

Za Anderleht su igrali Spajić i Obradović, dok je Bane Ivanović bio na klupi Zenita.

Preokret i veliko iznenađenje napravio je kiparski APOEL!

Šampion ove ostvrske zemlje zabeležio je pobedu bez primljenog gola protiv Bilbaoa, koji ih je nedelju dana ranije porazio rezultatom 3:2, a oni idu dalje pošto su slavili 2:0!

Španski predstavnik tako je neočekivano rano završio učešće u Ligi Evrope, takmičenju u kome je ne tako davno igrao i finale, a zasluge za prolaz dalje idu Soteriju i Janiotasu koji su u 46. i 54. minutu postigli golove za prolaz dalje.

Ajaks je slavio protiv Legije (1:0) golom Virgevera u 49. minutu, a tim iz Poljske nije uspeo da postigne gol do kraja meča i da tako ode u narednu rundu. "Kopljanici" su se "provukli".

Za razliku od ovih mečeva, neizvesnosti nije bilo na "Olimpiku". Roma je nedelju dana ranije sa četiri gola "razbila" Viljareal, pa je revanš bio puka formalnost. Lučano Spaleti je iskoristio da odmori neke od glavnih igrača, a mininalan poraz golom Borea iz 16. minuta neće mnogo potresti "vučicu" koja važi za jednog od favorita u nastavku takmičenja.

Problem bi moglo da predstavlja isključenje Antonija Ridigera koji je dobio dva žuta kartona.

U terminu od 17 časova, fudbaleri Olimpijakosa su lako savladali Osmanlispor (0:3) i prošli dalje.