Slavlje Fenera u Galatinom domu - posle pet godina

U derbiju 28. kola turskog šampionata Fenerbahče kao gost pobedio Galatasaraj golom u 91. minutu.

U velikom istanbulskom derbiju Fenerbahče je pobedio kao gost Galatasaraj i ostao u trci za drugim mestom, koje na kraju sezone vodi u Ligu šampiona. Titula je, sudeći po aktuelnom stanju na tabeli, rezervisana za Bešiktaš.

Fener je u direktnom duelu nokautirao Galatu i to golom u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Junak plavo-žutog dela Istanbula bio je Brazilac Souza!

Fener

I prvi derbi ove sezone pripao je Feneru (2:0).

Galata od Fenerbahčea na svom terenu nije izgubila tačno pet godina i jedan dan. Tim iz azijskog dela Istanbula je poslednji put pobedio na Turk Telekom Areni 22. aprila 2012. godine. Tada je bilo 2:1, u takođe dramatičnom meču.

Ipak, ove sezone najviše razloga za radovanje imaju navijači Bešiktaša. Posle nesrećne eliminacije u četvrtfinalu Lige Evrope od Liona, crno-belima ostaje da u ponedeljak pred svojim navijačima pobede "feneraša" Adanuspor.

U slučaju da Bešiktaš osvoji tri boda imaće sedam više od drugoplasiranog Bašakšehira i mirno će čekati 30. april za kada je zakazan međusobni duel dva prvoplasirana tima, odnosno 7. maj, kada Bešiktašu u goste dolazi Fenerbahče.

TABELA: Bešiktaš (-1) 61, Bašakshira 57, Fenerbahče 53, Galatasaraj 49. Trabzonspor 47...