Zrinjski gazda Hercegovine!

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine savladao je pobjednika Kupa BiH u hercegovačkom derbiju - 1:0 (0:0).

PL BiH: Zrinjski - Široki Brijeg 1:0 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Zrinjski je stigao do druge pobjede u Premijer ligi BiH.

Poslije trijumfa na "Koševu" nad Sarajevom (1:2), "plemići" su na stadionu "Pod Bijelim brijegom" savladali hercegovačkog rivala Široki Brijeg i vratili se u vrh prvenstvene tabele.

Gol odluke pao je u 72. minutu iz opravdano dosuđenog penala, koji je skrivio Bernardo Matić, a arbitar Tomislav Čuić nije imao dilemu.

Odgovornost je preuzeo Toni Jović i rutinski savladao Luku Bilobrka za 1:0 i kako se na kraju ispostavilo dovoljnih za nova tri boda Mostaraca.

Imali su i gosti sa "Pecare" nekoliko dobrih šansi, posebno u prvom poluvremenu, a najbliži mreži domaćina bio je Luka Menalo u 34. minutu, kad je pogodio prečku.

Sastavi:

Zrinjski: Pirić, Galić, Jović, Pezer, Stojkić, Todorović, Perišić, Jakovljević, Katanec, Ćavar, Filipović.

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, D.Ćorić, Čabraja, Menalo, J.Ćorić, Begonja, Bralić, Krstanović, Marković.

Hercegovački derbi: Šampion na osvajača Kupa BiH

TOK UTAKMICE

- kraj -

90 - Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.

74 - Mogao je Jović da odluči pobjednika. Poslije greške Josipa Barišića našao se oči u oči sa Bilobrkom, ali je golman Širokog Brijega je sjajno reagovao.

...

72 - GOOOL! Zrinjski vodi u bici za Hercegovinu! Strijelac je iz jedanaesterca bio Toni Jović!

70 - PENAL! Miloš Filipović je oboren u kaznenom prostoru od strane Bernarda Matića, a Čuić pokazao na bijelu tačku! Zrinjski ima odličnu priliku da povede.

60 - Lošije partije oba tima u nastavku.

48 - Marko Perišić je izbjegao ofsajd i iskosa sa desne strane cetrirao po zemlji na peterac, ali nije bilo nikog od fudbalera Zrinjskog da je ubaci u mrežu Širokobriježana.

46 - Nastavljen je dvoboj u Mostaru.

- poluvrijeme -

34 - Luka Menalo je pogodio prečku! Izbjegao je ofsajd domaćina i glavom šutirao, ali je okvir gola bio saveznik mostarske ekipe.

28 - As gostiju Josip Ćorić je uhvatio sjajan volej sa 20-ak metara, ali je još bolje intervenisao golman Mostaraca Kenan Pirić.

23 - Stopostotna šansa za Zrinjski! Pogriješila je posljednja linija odbrane gostiju sa "Pecare", a Miloš FIlipović je sam izišao ispred Bilobrka, koji je odlično reagovao i spriječio vođstvo domaćih. Golman Širokobriježana je u žaru borbe dobio i udarac koljenom u glavu od Filipovića.

18 - Bilobrk je odlično odbranio udarac iz "mrtvog ugla" Tonija Jovića.

5 - Prvu šansu na meču imali su "plemići", preciznije kapiten Pero Stojkić, ali je iz izgledne prilike poslije njegovog centaršuta za malo zakasnio Miloš Filipović i ćušne loptu u mrežu Luke Bilobrka.

1 - Počeo je dvoboj na stadionu "Pod Bijelim brijegom", koji sudi arbitar iz Tomislav Grada Tomislav Čuić.