LE: Atalanta ispala, Lajpcig jedva do grupne faze!

Ukrajinska Zorja bila je na pragu da eliminiše njemačkog predstavnika, ali penal u 90. minutu odveo je bundesligaša u grupnu fazu Lige Evrope. Kopenhagen eliminisao Italijane na penale.

Nakon što je Crvena zvezda sinoć napravila podvig i preko Salcburga ušla u grupnu fazu Lige šampiona, malo je nedostajalo da i drugi klub koji u imenu nosi prefiks Red Bul bude eliminisan u odlučujućoj rundi kvalifikacija.

Ukrajinska Zorja početkom drugog poluvremena imala je rezultat koji je vodi u grupnu fazu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja (2:1), ali je primila dva gola u nastavku meča, ovaj posljednji u 90. minutu iz penala, čime su raspršeni snovi simpatičnih gostiju da mogu do velikog iznenađenja.

Rijetko ko mogao je zamisliti da će se favorizovani bundesligaš toliko namučiti, naročito poslije 0:0 u prvom meču u Ukrajini.

Atmosferu u redovima njemačkog predstavnika dodatno je podgrijao Brazilac Mateus Kunja već u sedmom minutu susreta i činilo se da Lajpcig očekuje rutinsko odrađivanje posla.

Ipak, tako nisu mislili fudbaleri Zorje, koji su već do odlaska na odmor uspjeli anulirati prednost rivala, a početkom drugog poluvremena i povesti. Golove za goste postigli su Rafael Da Silva i Artem Gordienko.

Ipak, do kraja meča viđen je potpuni preokret. Žan-Kevin Augustin 20 minuta prije kraja uspio je da izjednači, a pobjedi Lajpcigu donio je Emil Forsberg s "kreča" u posljednjim trenucima susreta.

Kopenhagen i Atalanta u revanšu su odigrali duel bez golova, baš kao i u Bergamu prije sedam dana, pa su penali odlučili ukupnog pobjednika.

Uspješniji su bili domaći 4:3 i izborili plasman u grupnu fazu.