Kriza baš drma Romu, SMS strijelac

Polovičan učinak rimskih klubova u petom kolu Serije A.

Veoma loši nastupi Rome na početku sezone, kako u Seriji A, tako i u Ligi šampiona, nastavljeni su u petoj rundi italijanskog prvenstva.

"Vučica" je danas doživjela poraz 0:2 od Bolonje, ekipe koja do ovog kola nije postigla ni gol.

Nekadašnji golman Rome Lukaš Skorupski ponovo je briljirao protiv svog bivšeg kluba.

Prije vodećeg gola domaćih dva puta pokušavao je Federiko Facio, a u oba navrata Poljak na golu domaćina sjajno je intervenisao, baš kao i prilikom šuta Džastina Klajverta.

Reviju promašaja gostiju kaznio je u 36. minutu Federiko Matijelo, koji je tako prekinuo crnu seriju Bolonje od 564 minuta bez gola.

Zatim je Lorenco Pelegrini imao šansu za izjednačenje, ali je promašio prazan gol.

Ništa novo ni u nastavku.

Roma je jalovo napadala, a Bolonja vrebala svoju šansu iz kontranapada. Takva igra donijela je još jedan gol u mreži gostiju, a postigao ga je Federiko Santander.

Poslije 14 godina, Bolonja je upisala domaću pobjedu protiv Rome, dok ni najveći pesimisti među pristalicama kluba iz italijanske prestonice nisu mogli očekivati da će, od mogućih 15 bodova, njihov tim imati samo pet.

Mnogo uspješniji bio je drugi rimski klub.

Lacio je veoma rano "otvorio" mrežu Đenove, a golove su postigli Felipe Kaisedo i Ćiro Imobile, da bi početkom drugog poluvremena Kšištof Pjatek uspio da smanji zaostatak.

Ipak, u 53. minutu Sergej Milinković-Savić iskoristio je proigravanje Senada Lulića i glavom najavio ubjedljiv trijumf, koji je potvrdio Imobile svojim drugim golom.