Valensija pobedila... makar i u Kupu!

"Slepi miševi" u drugom poluvremenu revanša nadigrali Sporting iz Hihona, za koji je poslednjih 25 minuta odigrao Uroš Đurđević.

Prvi učesnici četvrtfinala Kupa kralja su Valensija i Hetafe.

Klub iz madridskog predgrađa remizirao je u Valjadolidu sa istoimenim domaćinom - 1:1 (Verde 50 - Anhel 29p) - čime je odbranio 1:0 sa svog stadiona.

Valensija je prošle nedelje izgubila u Hihonu rezultatom 2:1, a Sporting je i u prvom poluvremenu revanša na "Mestalji" bio bolji i opasniji tim.

Ključnu promenu je tokom pauze obavio trener "slepih miševa" Marselino, uvođenjem Santija Mine umesto Rodriga. Upravo Mina bio je strelac prva dva gola, u 66. i 76. minutu, a tačku je stavio minut pre kraja 18-godišnji Feran Tores - 3:0!

Valensija je u Primeri ekipa sa najviše remija (čak 11 iz 19 kola), za vikend je protiv Valjadolida na neverovatan način odigrala samo 1:1, nakon čega bi svaka pobeda, makar i nad drugoligašem, trebalo da bude "injekcija samopouzdanja" za nastavak sezone.

Konkretno za Marselinove pulene, to znači za gostovanje Selti u subotu.