• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Cane "pao" na zahtevu za vizu

Hapšenje Stanka Subotića Caneta u Rusiji rezultat je intenzivne akcije koja traje poslednjih mesec i po dana.

 Cane "pao" na zahtevu za vizu  Izvor: MONDO

Subotić je tada bio u Švajcarskoj, a lociran je kada je tražio i dobio vizu za Rusiju.

"Znali smo da je za Moskvu otputovao između 8. i 10. aprila. Od tada su sa kolegama iz Rusije rađene stalne provere i razmena informacija koje su juče rezultirale Subotićevim hapšenjem", kaže za „Blic“ izvor iz vrha srpskog MUP-a.

Izvor „Blica“ navodi da se celokupan izveštaj o Subotićevom hapšenju, sa detaljima gde se i u čijem društvu tada nalazio, još čeka od ruske policije. Subotić se sada nalazi u ekstradicionom pritvoru a, kako navodi izvor, očekuje se da će uskoro biti izručen Srbiji.

Tek tada će se znati gde se Subotić krio od juna prošle godine, kada je za njim raspisana međunarodna poternica.

"Za ovih deset meseci dobili smo nekoliko informacija o Subotićevom kretanju, ali je njega sve vreme u inostranstvu čuvao novac" objašnjava izvor.

On navodi i da je srpska policija za to vreme uspela da zaokruži celokupno finansijsko poslovanje Subotića. Firme preko kojih je poslovao tako su otkrivene u Danskoj, Nemačkoj, Luksemburgu i na Kipru, a računi i nekretnine kojima se meri Subotićevo bogatstvo teški su nekoliko desetina miliona evra.

Izvor „Blica“ kaže da je paralelno sa akcijom za Subotićevo hapšenje, u poslednjih mesec i po dana policija bila i na vezi sa Stevanom Banovićem, još jednim beguncem iz Canetove grupe, koji se ponudio za svedoka saradnika. Banović se krio u Južnoj Americi, a u Beograd je stigao prošle nedelje, gde je i uhapšen.

Policijski dosije o Subotiću počeo je da se piše još 2003. godine kada je specijalna ekipa policije dobila zadatak da identifikuje najveće švercere cigareta devedesetih godina. Rad ove grupe nekoliko puta je bio osporavan i opstruisan, da bi se konačno u junu prošle godine izveštaj pod nazivom „Mreža“ našao u krivičnoj prijavi.

Međutim, u momentu kada se policija u junu prošle godine konačno namerila na Subotićevu grupu, on nije bio u Srbiji. U akciji policije tada je uhapšeno osmoro njegovih najbližih saradnika, iz preduzeća „Mia“, policije i Carine, a Subotić je osumnjičen da je od 1995. do 1997. godine, kao vođa grupe, švercom zaradio 56 miliona nemačkih maraka i osam miliona dolara.

Beta prenosi da ruska policija još ne saopštava detalje o hapšenju Subotića.

U pres-službi Ministarstva unutrašnjih poslova Ruske Federacije, agenciji Beta su kazali da nemaju informaciju o tome.

Takođe, u upravi Ministarstva za vazdušni i vodeni transport, koja kontroliše i aerodrome Šeremetjevo II, naveli su, pozivajući se na svog tužioca, da "još nemaju informaciju za medije o tom hapšenju".

Iz ambasade Srbije u Moskvi, agenciji Beta je rečeno da ruski pravosudni organi još nisu kontaktirali konzularnu službu, i da još nemaju nikakve zvanične informacije.

(www.mtsmondo.com/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE