• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Sava i Drina u porastu

Autor SRNA

Vodostaji rijeka Save i Drine u porastu su i izlile su se na više nebranjenih područja, ali za sada nema opasnosti za stanovništvo, saopšteno je danas iz Republičke uprave civilne zaštite.

Vodostaj Save u Gradišci jutros u sedam časova iznosio je 770 centimatara, što je za tri centimetra više nego sinoć u 21 čas. Kota vanredne odbrane od poplave je na 730 centimetara.

Rijeka Sava se izlila u nebranjenom području, a u mjestu Orubica zaplavljeno je 12 objekata. Voda nije ušla u kuće.

Nivo toka Save u Srpcu jutros u 7.00 časova iznosio je 891 centimetar, što je više za šest centimetara nego sinoć u 21.00 čas. Premašena je kota redovne odbrane od poplave za 31 centimetar.

U selu Bajinci u nebranjenom području onemogućen je prilaz do četiri domaćinstva. Prisutne su podzemne vode.

POVEZANE VIJESTI

Vodostaj rijeke Drine u Janji jutros u 7.00 časova iznosio je 530 centimetara. Drina se izlila na nekim nebranjenim područjima.

Vodostaji ostalih vodotoka koje prate hidrološke službe variraju u normalnim granicama.

SAVA NA RAČI IZNAD KOTE REDOVNE ODBRANE OD POPLAVA

Vodostaj rijeke Save na Rači kod Bijeljine jutros je 672 centimetra čime je prevaziđena redovna odbrana od poplava za 22 centimetra, saopšteno je iz Gradske uprave.
Vodostaj Save je na ovom području u posljednja 24 časa porastao za 34 centimetra.

Rijeka Drina je u protekla 24 časa u porastu od 66 centimetara i jutros je na vodomjernoj stanici Radalj njen vodostaj 415 centimetara, sa tendencijom stagnacije i blagog opadanja.

Protok rijeke Drine u 7.00 časova na hidroelektrani Zvornik je 1.828 metara kubnih u sekundi i najavljeno je da će se ovaj protok uglavnom održavati tokom dana, sa tendencijom blagog pada.

Vodostaji ostalih manjih rijeka na teritoriji Bijeljine su u granicama normale.

PRITOKE DRINE U OPADANJU, POJAČAN RAD HIDROELEKTRANE "MRATINJE"

Vodostaji Bistrice i Ćehotine danas su u blagom opadanju, ali je vodostaj Drine na području opštine Foča isti kao juče, jer Hidroelektrana "Mratinje" na rijeci Pivi u Crnoj Gori radi pojačanim kapacitetom, rečeno je u fočanskom štabu Civilne zaštite.

Od jutros, od 6.00 časova, Hidroelektrana "Mratinje" kroz turbine propušta 200 metara kubnih vode u sekundi, 60 više nego juče.

U Civilnoj zaštiti navode da je, zbog opadanja vodostaja pritoka rijeke Drine, danas manji pritisak na Hidroelektranu "Višegrad", gdje je jutros dotok iznosio 1.250 metara kubnih vode u sekundi, a protok 1.209, dok je juče u najkritičnijem dijelu dana dotok bio 1.500 metara kubnih u sekundi.

Iz opštinskog štaba Civilne zaštite i dalje upozoravaju stanovništvo na oprez i ističu da konstantno prate vodostaje rijeka na području opštine Foča, ali i vremenske prilike u Crnoj Gori od kojih mnogo zavise vodostaji Pive, Tare, Drine i Ćehotine.

DRINA KOD ZVORNIKA U OPADANJU

Protok Drine na Hidroelektrani Mali Zvornik iznosio je jutros u 7.00 časova 1.686 metara kubnih u sekundi i ima tendenciju opadanja, ukoliko ne bude novih padavina, rečeno je novinarima u Gradskoj službi civilne zaštite Zvornik.

Jučerašnji najveći zabilježen protok Drine na ovoj hidroelektrani iznosio je 1.854 metra kubna u sekundi.

Šef Gradske službe civilne zaštite Zvornik Rajko Jurošević rekao je da se Drina izlila na poljoprivredno zemljište u Tršiću i Srednjem Šepku, te u naselju Terminal gdje je ugroženo desetak kuća.

Ekipe civilne zaštite su u potpunoj pripravnosti i u saradnji sa Profesionalnom vatrogasnom jedinicom na terenu obilaze krizne tačke.

Iz Civilne zaštite pozivaju stanovništvo, koje živi uz Drinu, na oprez.

Ostali vodotoci na području Zvornika su u koritima i nema opasnosti od izlivanja.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE