• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Lejla Rešić novi portparol Agencije za bankarstvo RS

 Bojana Ninković
Autor Bojana Ninković

Bivša ministrica za lokalnu upavu i samoupravu Republike Srpske Lejla Rešić iz Demokratskog narodnog saveza (DNS) novi je portparol Agencije za bankarstvo Republike Srpske.

Rešićeva je, kako prenosi Capital  izabrana na tu poziciju nakon sprovedenog konkursa za prijem u radni odnos službenika za odnose s javnošću, koji je raspisala Agencija za bankarstvo.

Lejla Rešić obavljala je funkciju ministra za lokalnu upravu i samoupravu u Vladi Republike Srpske od 2010. godine do juna ove godine. Rešićeva je 2006. godine diplomirala na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, odsjek žurnalistika.

Podsjećamo, Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) je od koalicionih partnera na republičkom nivou zahtijevao da u ovoj izbornoj godini ne prave koalicije sa opozicijom na lokalnom nivou. DNS to nije ispoštovao i koalirao je s opozicijom u Prijedoru, što je bio razlog da u junu Rešićeva bude razriješena sa ministarske pozicije.

Zakonom je definisano da je Agencija za bankarstvo samostalno i nezavisno pravno lice, a nadzor nad njom vrši Narodna skupština RS kojoj je odgovorna za svoj rad. Agencijom upravlja i rukovodi Upravni odbor, direktor i zamjenik direktora koje, na prijedlog Vlade, imenuje Narodna skupština.

Pročitajte i ovo

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE