Na današnjoj sjednici Skupštine Tuzlanskog kantona pala je kantonalna Vlada na čelu s Irfanom Halilagićem (SDA).

Prije toga je predsjedavajući Skupštine TK Žarko Vujović podnio ostavku, a onda je smijenjen i ostatak rukovodstva Skupštine TK.
Novi članovi rukovodstva Skupštine TK su Husein Tokić, Slađan Ilić i Silva Banović. Nakon toga se glasalo o smjeni Vlade TK, a nju je podržalo 18 odbornika.
Vladu TK su činili SDA, DF i nezavisni poslanici. Do promjene većine je došlo nakon što su Asmir Hasić i Emir Salihović odlučili da stanu na stranu dosadašnje opozicije.
Oni su mandat dobili ispred Stranke za BiH, ali brzo nakon izbora su napustili ovu stranku i bili presudni za formiranje većine.
Novi premijer Tuzlanskog kantona trebao bi biti Edis Dervišagić iz SDP-a, koji je ranije obnašao gradonačelnika Gradačca.
Novu većinu u Skupštini TK čine Dževad Hadžić, Slađan Ilić, Hamza Bešić, Vahidin Smajlović, Amila Hodžić, Izen Hajdarević, Silva Banović, Husein Tokić, Lejla Ćebić - Đerzić, Mirela Memić, Alen Karić, Vedrana Petrović, Amra Nadarević - Vodeničarević, Asmir Hasić, Emir Begić, Zumra Begić, Emir Salihović i Jakub Suljkanović.
(Avaz)