• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Vukomanović: Ova incijativa može izazvati haos u bankarskom sektoru

Autor Dragana Božić

Narodna poslanica Tanja Vukomanović komentarisala je u NSRS Nacrt zakona o dopunama zakona o unutrašnjem platnom prometu.

 Tanja Vukomanović o platnom prometu Izvor: Facebook/Tanja Vukomanović

Predstavnik „Prointera“ je u svom izlaganju govorio o povjerenju u sistem, o dostojanstvu i da ono što se desilo ovoj firmi, može da se desi bilo kojoj.

"Ne bih rekla da je tako, budući da ne može bilo koja firma do dobije tendere od države u vrijednosti od preko 300 miliona KM, ne može bilo koja firma da za 20 dana dobije 15 tendera, niti da samo u jednoj godini sklopi 316 tendera vrijednih 120 miliona KM", rekla je Tanja Vukomanović, poslanik PDP u Narodnoj skupštini Republike Srpske, diskutujući na današnjoj sjednici o Nacrtu zakona o dopunama zakona o unutrašnjem platnom prometu, podnesenom kao “građanska inicijativa”.

Istakla je da je „Prointer“ godinama bio sinonim za izvlačenje novca iz budžeta i govoriti da bilo koja firma može da se nađe u ovoj situaciji, kao i povjerenju u čitav sistem je u najmanju ruku licemjerno, jer upravo su ovakve stvari urušavale nadu i vjeru u sistem.

"Na većinu tendera se prijavljivala samo ta jedna firma. Ne mogu o povjerenju u sistem govoriti firme koje su izvlačile novac iz sistema", kaže Vukomanović.

Da je neko rekao, dodaje Vukomanović, da će se nakon toliko godina izvlačenja novca iz budžeta „Prointer“ žaliti na državu, ne bi niko vjerovao.

"Ova inicijativa može izazvati haos u bankarskom sektoru. Zanima me, ako ova inicijativa bude usvojena, kako Vlada misli natjerati banke da otvaraju račune ovim firmama, koje banke bi pristale na to, da li je ovo napad na autonomiju banaka. Vjerujem da ovaj zakon neće biti usvojen, jer bi još gore bilo da dobijemo još jedan usvojeni zakon koji se ne primjenjuje. Žao mi je zbog radnika koji su pošteno radili svoj posao, ali ekipa firmi poput „Prointera“ ne može se pozivati na poštenje", rekla je Vukomanović.

Pozdravila je što je zakon u NSRS došao u nacrtu, a ne po hitnom postupku, te što građanske inicijative dolaze pred poslanike.

"Kao što je ova građanska inicijativa danas na dnevnom redu, nadam se da će na red doći i ona koja se tiče roditelja-njegovatelja, boravka roditelja s djecom u bolnici i slično", poručila je Vukomanovićeva.

(Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE