Cijeli proces u vezi sa dodjelom koncesije za izgradnju malih hidroelektrana u Nacionalnom parku "Sutjeska" i izradom Studije uticaja na životnu sredinu izveden je u skladu sa zakonom i veoma transparentno.
Radusinova je rekla da je Krsmanović, ukoliko je mislio da nešto nije u redu, trebalo da reaguje 2006. godine kada su date kocesije za izgradnju. Ona je podsjetila da su aktivnosti oko izgradnje malih hidroelektrana u Nacionalnom parku "Sutjeska" pokrenute još od 2005. godine kada je Vlada Srpske utvrdila javni interes za izgradnju oko 100 mini hidroelektrana, među kojima i za one u Nacionalnom parku "Sutjeska". "S obzirom da mi stojimo iza toga da je cijeli proces izveden u skladu sa zakonom i veoma transparentno, Ministarstvo će zatražiti vanredno preispitivanje odluke suda", rekla je Radusinova. Potpredsjednik NDP-a Zdravko Krsmanović zatražio je danas da rukovodstvo Nacionalnog parka "Sutjeska" podnese ostavku, jer "ne čini ništa da bi zaštitili prostor ovog parka".
"Sadašnji direktor Nacionalnog parka `Sutjeska` Zoran Čančar nije obavljao ovu funkciju kada su dodjeljivane ove koncesije. Krsmanović je tada bio načelnik opštine Foča i ako je smatrao da tu nešto nije uredu mogao je da reaguje", rekla je Radusinova, koja je pomoćnik resornog ministra za zaštitu životne sredine.
"Koncesija za izgradnju malih hidroelektrana u Nacionalnom parku `Sutjeska` data je još 2006. godine. Svemu tome prethodila je izrada Studije o dodjeli koncesija od strane jedne španske firme za koju su investitori morali da plate od 25.000 do 30.000 evra", navela je Radusinova.
Činjenica je i to, kaže Radusinova, da je Okružni sud iz isključivo proceduralnih razloga poništio rješenje o odobrenju Studije uticaja na životnu sredinu za mini hidroelektrane Hrčavke na rijeci Hrčavci.
On je rekao da je ovaj park "ne smije pretvoriti u industrijsku zonu u kojoj će biti izgrađene hidroelektrane, niti pokloniti privatnicima sumnjivih namjera, koji ne mare za istorijsku baštinu ovog prostora".