• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Privremeni katanac na 17 lokala u Banjaluci

Autor mondo.ba

Zbog neizdavanja fiskalnih računa inspektori Poreske uprave RS stavili su proteklog mjeseca katanac na 17 kafića, butika, prodavnica i drugih poslovnih objekata.

  Pored zabrane rada na period od 15 dana, poreskim obveznicima izdali su i prekršajne naloge u ukupnoj vrijednosti od 19.000 KM, potvrđeno je u Poreskoj upravi RS.

Još su dodali da će s ciljem poštovanja zakonskih propisa i obaveze izdavanja fiskalnih računa nastaviti još intenzivnije kontrole.

"Samo u toku prošlog mjeseca izvršili smo 65 kontrola na području grada i kod 18 poreskih obveznika uočili nepravilnosti. Izdali smo 23 prekršajna naloga i privremeno zatvorili 17 objekata. Ako se osvrnemo na čitavu ovu godinu, ne računajući novembar koji je tek počeo, privremenu zabranu rada izrekli smo za 60 poslovnih objekata", rekli su u Poreskoj upravi RS za "Glas Srpske".

Dodali su da tokom ove godine istim poreskim obveznicima nisu više puta izricane mjere zabrane rada.

Ugostiteljski objekti

Na spisku Poreske uprave nalazi se 60 ugostiteljskih i trgovačkih objekata kojima je bio zabranjen rad tokom ove godine. Tako su privremeno bili zatvoreni kafići: "Zadatak", "Kabare", "Kafanica", "Milenijum", "Vegas", "Vajld rouz", "Teatar", "Cepelin" i "Vimbldon", roštiljnica "Plava laguna", Noćni klub "DKC Incel", butik "Bravo", zlatara "Šarm" i brojni drugi lokali.

"Pored zabrane poslovanja, izricali smo i oštre novčane kazne. Poreskim obveznicima koji nisu poštovali propise izdavali smo prekršajne naloge na iznos od 500 KM, preduzećima 2.000 KM, a za odgovorna lica u tim firmama 500 KM", kazali su u Poreskoj upravi RS.

Predsjednik Udruženja radnika u ugostiteljstvu i turizmu RS Željko Tatić slaže se da ugostitelji kao i svi drugi treba da poštuju zakon.

"Treba kazniti visokim novčanim kaznama sve one koji ne poštuju zakon, ali zatvaranje kafića je najgora moguća mjera, jer tako gubimo svi, od radnika koji ostaju bez plata i doprinosa do države i budžeta koji ti poreski obveznici pune", rekao je Tatić.

Mještanin Borika Saša Grmuša kaže da često pije kafu po gradskim kafićima i uglavnom dobija fiskalne račune, ali da je uveče stanje drugačije.

"Po danu je situacija koliko-toliko uređena. Najgore je u noćnim satima kada se pije alkohol i prave veći cehovi. Tada konobari uglavnom ne donose račun već proizvoljno lupaju cijenu, pa ko se upeca. Skoro stalno platim više od popijenog, ali nemam snage da se s njima raspravljam. Smatram da bi uveče trebalo da budu povećane kontrole, a naročito po klubovima", kazao je Grmuša.

Još iz INFO

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Bole

Nebi bilo loše kad bi se telefonom snimilo i to bi isto bio jedan od dokaza da neizdaju račune.Meni malo ko izda.

MONDO REPORTAŽE