• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Hrvatska ministarka zdravlja o stanju putnika iz BiH: Maloljetnici među povrijeđenima, više osoba na operacijama

Autor Nikolina Damjanić

Dva lica su poginula u sudaru autobusa i automobila iz BiH na auto-putu Bregana-Lipovac, 31 je povrijeđeno, među njima ima i maloljetnih, a većina su državljani BiH, potvrdila je ministar zdravlja Hrvatske Irena Hrstić.

 Irena Hrstić o povrijeđenim u nesreći na autoputu Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Hrstićeva je rekla da je trećina putnika zadobila teže povrede, te da je više njih trenutno na operacijama, ali da niko nije vitalno ugrožen.

Ona je izjavila da je 29 povrijeđenih zbrinuto u bolnicama u Zagrebu, Sisku i Pakracu, prenose hrvatski mediji.

Prema njenim riječima, prosječna životna dob povrijeđenih je srednja.

Šef Vatrogasne zajednice Sisačko-moslavačke županije Miroslav Golub ranije je izjavio da je uzrok nesreće srna, u koju je udarilo vozilo.

Autobus koji je dolazio nije mogao da se zaustavi i udario je u automobil, probio zaštitnu ogradu i završio u suprotnoj traci.

Zbog udesa na auto-putu Bregana - Lipovac kolona vozila je duga 18 kilometara u smjeru Zagreba.

(Srna/MONDO)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE