• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

U Zagrebu usred noći ostavili bebu: Djevojčica stara desetak dana pronađena u "Prozoru života" (Foto)

Ostavljena beba se sada nalazi u Domu za nezbrinutu djecu u Nazorovoj ulici u Zagrebu.

 U Zagrebu usred noći ostavili bebu Izvor: MONDO/Bojana Zimonjić Jelisavac

Novorođenče staro desetak dana noćas je ostavljeno u "Prozoru života" udruženja Vitlejem u Zagrebu. Radi se o djevojčici, a časne sestre su odmah došle do prozora gdje je beba ostavljena.

"Tamo su časne sestre koje su došle do prozora u roku od dva minuta jer tamo i žive. Alarm me probudio tokom noći, odmah sam pogledala na kameri da li neko otvara prozor bez razloga, ali smo vidjeli da je ostavljena beba. Odmah smo postupili po protokolu, pozvali smo policiju, doktorku. Imamo kameru koja snima krevetić, tako da ne vidimo ko ostavlja bebu. Na taj način smo željeli da omogućimo majci da ostavi dijete u sigurnim uslovima i pružimo mogućnost anonimnosti. Ako nam neko i zatvori prozor u ovoj državi, ova jedna spašena beba za mene znači cijeli svijet, naš prozor je ispunio svoju misiju. Iza ove male bebice dolaze generacije ljudi. Drago nam je što će sada imati budućnost, a nije ostavljena u kanti za smeće ili bačena u Savu", rekla je za 24sata Alberta Vrdoljak.

Navodi da je bebu predala sistemu i da se djevojčica sada nalazi u Domu za nezbrinutu djecu u Nazorovoj.

"To nam je prva beba ostavljena u našem prozoru, nisam ni pomišljala da će neko zaista ostaviti dijete. Bila sam veoma uzbuđena kada sam na kameri vidjela šta se dogodilo i da je neko spustio bebu. Požurila sam da što prije stignem. Svi zajedno – i policajac i mlada doktorka i ja – plakali smo od ganuća. To je tako mirna bebica. Radi se o novorođenčetu starom oko 10 dana, otpao joj je pupčanik, pa pretpostavljamo da se radilo o porođaju kod kuće bez nadzora trudnoće", rekla je Alberta.

Alberta je otkrila kako je djevojčica dobila ime.

"Jao, to je zanimljivo. Policajac koji je prvi stigao htio je da se zove Anđela jer je lijepa kao anđeo. Mlada doktorka koja ju je pregledala zove se Lucija, pa je predložila da se tako zove. Ja sam rekla da bi mogla da se zove Ivana jer je danas Sveti Jovan Krstitelj, ali vjerovatno će usvojitelji izabrati ime", istakla je Alberta.

"Imali smo pravu vojsku pomagača"

Udruženje Vitlejem oglasilo se povodom događaja i na svom Fejsbuk profilu:

"Noćas nam je stigla bebolina u Prozor života. Želim ovim putem zahvaliti hrabroj majci koja je izabrala život za svoje dijete i što je svoju bebu ostavila u sigurnim uslovima, a nije učinila ono najgore. Želim od srca da zahvalim našim časnim sestrama na brzoj i protokolarnoj intervenciji! Od srca hvala divnim zdravstvenim radnicima iz hitne pomoći. Našoj mladoj doktorki Luciji, koja ima najljepši osmijeh na svijetu. Hvala našim plavim momcima, policiji mekog srca, kojima su oči bile pune ganuća! Hvala predivnim i predanim ljekarima iz Klaićeve bolnice.

"Prava vojska pomagača. Neka samo neko kaže kako sistem ne funkcioniše. I na kraju, hvala dežurnoj socijalnoj radnici Petri, koja je, nakon burne noći dežurstva, nježno, zajedno sa mnom, predala bebolinu u Nazorovu, dvama lijepim anđelima koje bdiju nad svom djecom iz doma. Hvala i vama, dragi naši, što prepoznajete naš rad i silnu ljubav koju dajemo za dostojanstvo ljudskog života. Vaši beboljupci iz Vitlejema", napisali su iz Udruženja Vitlejem na svom Fejsbuku.

(24sata.hr/MONDO)

Možda će vas zanimati

Tagovi

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE