• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Obilježavanje 30. godišnjice „Oluje“ u Sremskim Karlovcima: Za govornicom Vučić i Dodik

Autor Dragana Božić

Trideseta godišnjica od zločinačke akcije "Oluja" biće obilježena danas u 19.30 časova u Sremskim Karlovcima, pod nazivom "Oluja je pogrom - Pamtimo zauvek".

 Obilježavanje 30. godišnjice „Oluje“ u Sremskim Karlovcima Izvor: Srna/Katarina Panić

Prisutnima će se u okviru programa obratiti predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Parastos stradalim služiće patrijarh Porfirije.

Obilježavanju, koje zajednički organizuju Srbija i Republika Srpska, prisustvovaće i predsjednik Narodne skupštine Srpske Nenad Stevandić i premijer Radovan Višković.

„Sremski Karlovci, kao vjekovno saborno mjesto srpskog naroda, simbol duhovne snage i kulturnog identiteta, biće domaćin centralnog državnog obilježavanja jednog od najtragičnijih pogroma nad srpskim narodom u novijoj istoriji“, navodi se u saopštenju Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije.

Akcija „Oluja“, sprovedena u avgustu 1995. godine, kako navode, ostavila je za sobom hiljade stradalih i stotine hiljada protjeranih Srba iz svojih vjekovnih ognjišta.

„Pamtimo sa tugom i poštovanjem sve žrtve i stradalnike i ostajemo čvrsto posvećeni očuvanju istine, pravde i sjećanja“, navodi se u saopštenju.

(Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE