• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Milosrdni ministar, komunalac na kokainu...

Autor mondo.ba

Pročitajte pregled štampe za petak, 27. oktobar...

 Milosrdni ministar, komunalac na kokainu... Izvor: Željko Svitlica/MONDO

Stanovnici BiH „šampioni“ u šamaranju djece

Istraživanje UNICEF-a pokazalo je da skoro polovina roditelja u Bosni i Hercegovini koristi nasilne metode u vaspitanju djece - kako fizičko, tako i psihičko kažnjavanje, pišu današnje „Nezavisne novine“. Gita Narajan, predstavnica UNICEF-a u BiH, otvorenim pismom, koje je uputila kolegama, predložila je da centralna tema povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta 20. novembra bude akcija protiv tjelesnog kažnjavanja mališana. "Naša istraživanja pokazuju da skoro 50 odsto roditelja koristi nasilne metode u odgoju djece, a eksperti se slažu da to dugoročno može imati ozbiljne posljedice. S druge strane, naše nedavno istraživanje sa djecom i mladima pokazalo je da je nasilje jedno od glavnih problema koji ih zabrinjavaju", naglasila je u pismu Narajanova.

Banjalučki komunalac kupovao kokain

U Okružnom sudu u Banjaluci počelo je suđenje šestorki optuženoj da su preprodavali kokain na području Banjaluke, a koji su uhapešni u velikoj akciji MUP-a RS u martu ove godine. Svjedočio je komunalni policajac koji je ispričao kako je od prvooptuženog Ognjena Brankovića (37) zvanog Žorž kupovao drogu. Svjedok Aleksandar Kisin je, nakon insistiranja Brankovićevog advokata, potvrdio da je zaposlen u Gradskoj upravi Banjaluku inspekciji i da je komunalni policajac, a tvrdi da je od Brankovića četiri puta kupovao kokain i gram plaćao 150 KM.

Sarajevo briše „srpske zločince“?

Gradsko vijeće Sarajeva je na jučerašnjoj sjednici usvojilo inicijativu odbornika Mire Lazovića za otvaranje procedure o statusu i tekstu ploče na ulazu u Vijećnicu. Mnogi smatraju da sporni tekst, u kome se spominju „srpski zločinci“ vrijeđa srpski narod. Gradsko vijeće je usvojilo zaključak da se formira ekspertska komisija za ovo pitanje koju će činiti članovi kolegijuma Gradskog vijeća, predstavnici Komisije za nacionalne spomenike BiH, kao i relevantni istoričari koji će predložiti konačni tekst ploče. U zgradi Vijećnice se prije rata nalazila Nacionalna i univerzitetska bibilioteka BiH koja je zapaljena, kako se pretpostavlja, granatama koje su došle sa položaja VRS. U plamenu je nestalo više od dva miliona knjiga, časopisa i dokumenata. Miro Lazović smatra da ploča na Vijećnici treba da ostane, ali da njen sadržaj treba se promijeni te kako kaže ''odgovara pravim istorijskim činjenicama''.

Uhapšen „kum“ za građevinsko zemljište

Današnji „EuroBlic“ piše o hapšenju pomoćnika direktora Republičke uprave za geodetske i imovinsko-pravne poslove Srpske (RUGIP) Aleksandra Deurića, kojega su juče zajedno sa još dva radnika GU, priveli pripadnici Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Republike Srpske. List piše da su Deurića građevinski investitori zvali „kumom“ za državno zemljište u RS, navodeći da nijedna prodaja državnog zemljišta u RS nije mogla proći mimo Deurića, koji je za svoje „usluge“ tražio i do 200.000 KM.

„Presretač“ uskoro na autoputevima u RS

Na više od 80 kilometara autoputa u RS nema nijednog specijalnog vozila sa uređajem za hvatanje onih koji jurcaju saobraćajnicama, a iz policije poručuju da će nesavjesnim vozačima stati u kraj jer je planirana nabavka „presretača“, piše današnji „Glas Srpske“. Brzim policijskim vozilima bez oznaka na kojima svijetli signal „pratite nas“, koja zaustavljaju nesavjesne vozače i izdaju im kaznu za prekoračene brzine, mogu se pohvaliti tri kantona u FBiH, kao i tri zemlje u regionu.

Ministar dobrovoljno vratio dvije plate

Japanski ministar trgovine Hirošige Seko dobrovoljno je vratio dvije plate, a ova vijest izazvala je juče dosta pažnje u svijetu. Ministar Seko dobrovoljno je vratio dvije plate nakon što je javnost saznala da je jedna državna banka davala sumnjive zajmove u iznosu od 2,3 milijardi dolara, što je omogućilo kompanijama da koriste državne pozajmice po niskoj kamati. Seko je govorio o ovom slučaju na jednoj ekonomskoj konferenciji, tokom diskusije o problemima korporativnog upravljanja u japanskim kompanijama.

Tagovi

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE