• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Tadiću prijete na Fejsbuku

Zamjenik višeg tužioca u Odjeljenju za visokotehnološki kriminal Saša Radulović izjavio je da je u toku pretkrivični postupak.

 Tadiću prijete na Fejsbuku Izvor: MONDO

 Tužilaštvo intezivno radi na otkrivanju činjenica povodom prijetnji koje su putem društvene Internet mreže "Fejsbuk" upućene predsjedniku Srbije Borisu Tadiću.

"Pretkrivični postupak je u toku i tužilaštvo intezivno radi na otkrivanju činjenica ovog krivičnog djela, obezbjeđivanju svih dokaza. Tužilaštvo veoma ozbiljno shvata ove prijetnje i smatra da u ovakvim radnjama postoje elementi krivičnog djela ugrožavanja sigurnosti", rekao je Radulović TV B92 i naglasio da tužilaštvo sa MUP-om čini sve u pravcu otkrivanja počinioca.

Radulović je kazao da će se od američkog Ministarstva pravde tražiti podaci o "aj pi" ( IP) adresama računara sa kojih su upućene prijetnje, koje treba da dovedu do njihovih korisnika.

On je objasnio da visoko-tehološki kriminal, pored organizovanog kriminala i međunarodnog turizma, ima karakteristiku transnacionalnosti.

"To znači da radnje, koje su preduzete u izvršenju krivičnog djela i dokazi koje je potrebno prikupiti ne moraju nužno da se nalaze na teritoriji samo jedne zemlje gdje se postupak sprovodi, što znači da je u prikupljanju dokaza potrebna saradnja koja se može obavljati na različitim nivoima. To može biti policijska saradnja, saradnja u skladu sa konvencijom Savjeta Evrope o sajber kriminalu ili međunarodna pravna pomoć putem zamolnice preko nadležnih ministarstava", naveo je Radulović.

Upitan koliko takvu istragu može otežati korišćenje računara iz Interenet kafea, Radulović je odgovorio da to može otežati, ali da svaka aktivnost na Internetu ostavlja trag i da je moguće doći do onoga ko je preduzeo radnju.

Prema njegovim riječima, oni koji prijete putem Interneta često to rade sa svojih računara, jer osjećaj anonimnosti koji pruža Internet stvara i osjećaj nedodirljivosti, što nije baš tako, jer svaka radnja na Internetu ostavlja trag.

Na društvenoj Internet mreži "Fejsbuk" pojavila se grupa "Tadiću džaba ti blindirana 'mečka', kad otvoriš vrata snajper te čeka", a te prijetnje danas su osudile sve parlamentarne stranke - vladajuće većine i opozicije.


(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE