• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Preko 70 odsto svih mejlova je spam!

Količina neželjene elektronske pošte u junu povećala se za 1.4 odsto, na 71.1 odsto, pokazuju podaci kompanije Kaspersky Lab.

 Preko 70 odsto svih mejlova je spam! Izvor: MONDO

Zlonamjerni sadržaji pronađeni su u 1.8 odsto svih priloga mejlova, što je, ipak, za jedan odsto manje u odnosu na prethodni mjesec. Prošlog mjeseca spameri su aktivno koristili ime Stiva Džobsa, osnivača kompanije Apple. U naslovu neželjene poruke primalac je pozivan da upozna tajnu uspjeha čuvenog biznismena, dok je u tijelu poruke bio oglas za besplatne kurseve. Organizatori su obećavali da će za samo sat i po naučiti sve polaznike kako da od hobija naprave profitabilan posao. Pored ponude kurseva koji garantovano otkrivaju tajnu uspjeha Stiva Džobsa, u junu je često bilo slučajeva spamova koji nude velike popuste na uređaje kompanije Apple.

Da bi čitava prevara djelovala vjerodostojno, prevaranti su u polje pošiljaoca unosili ime kompanije Apple, iako mail adresa nije imala nikakve veze sa njom. Autori ovog mejla su naglašavali da je "količina robe na akciji ograničena i da je neophodno da se ugrabi svoj primjerak što prije". Ovaj veoma rasprostranjeni trik se koristi kao podsticaj kupcima da se brže odluče za određeni proizvod i klikom na link ga odmah naruče.

Još jedna od prevara spamera u junu bila je ponuda za prijem na američke univerzitete, kao i ponuda za online obrazovanje radi udobnosti korisnika. Sadržaj ovih poruka su često bili linkovi ka stranicama sa prijavnim formularima za kurs, a zanimljivo je da adrese stranica variraju od poruke do poruke i obično su napravljene na sam dan slanja spamova.

Odakle nam dolazi spam
Kao i ranije, značajna količina svih spam poruka stigla je iz Kine (24 odsto) i Amerike (17 odsto), dok je Južna Koreja na trećem mjestu sa 14 odsto poslatih spamova. Južna Koreja ostaje vodeći izvor spama upućenog evropskim korisnicima, dok su se Amerika i Vijetnam spustili na četvrtu i petu poziciju prepuštajući Italiji drugo i Tajvanu treće mjesto.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS