Korisna informacija za one koji putuju u Bangladeš - tamošnje vlasti zabranile su Viber.
Tamošnje telekomunikacione vlasti zabranile su Viber do daljeg, pozivajući se na zakone o bezbednosti.
Lokalni mediji navode da je ovakva odluka doneta nakon što su opoziciono nastrojeni građani počeli masovno da dele informacije o protestima i drugim vidovima borbe (poput blokade puteva) posredstvom tog servisa.
U Bangladešu već tri nedelje traju antivladini protesti koji postaju sve radikalniji. Prema raspoloživim informacijama, u dosadašnjim protestima (u te tri nedelje) smrtno je stradalo 27 ljudi, a na stotine je ranjeno.
Vlasti su uhapsile glavnog opozicionog lidera Kaleda Ziju, koji je danas pušten iz pritvora, što je bila preventivna mera kako bi mu onemogućili da organizuje i vodi proteste protiv vlade.
Opozicione snage su najpre organizovale mirne proteste, da bi oni prerasli u radikalizam, koji se ogleda u podmetanju bombi u autobusima, paljenju drugih vozila, blokadi puteva...
Od 4. januara do danas zapaljeno je čak 238 vozila, a još 307 je oštećeno.
Sve je počelo nakon izbora u ovoj zemlji, koje je opozicija bojkotovala. Opozicija je tražila od premijerke Šeik Hasine Vajed, koja predvodi Ligu Avami, da podnese ostavku i da nestranačka prelazna vlada nadgleda izborni proces. Ona je to odbila, a na to je opozicija odgovorila bojkotom izbora, ali i radikalnijim protestima.
Prema tvrdnjama opozicije, vlasti su do sada zatvorile više od 2.000 protivnika vlade.
U poslednjih nekoliko meseci, u nemirima je poginulo najmanje 286 osoba.