Nastavljena nevjerovatno loša serija Mihajlovićeve Bolonje

Odbrana za brigu.

Bolonja - Napoli 0:1 Serija A 7. kolo Siniša Mihajlović Bolonja 40. uzastopni meč primila gol Izvor: Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse

Peti poraz u sedam kola, rezultat je za brigu Siniše Mihajlovića, ali srpskog stručnjaka možda više treba da zabrine podatak da je Bolonja i 40. uzastopni prvenstveni meč dozvolila rivalu da joj zatrese mrežu!

Zaista, porazna statistika odbrambene linije tima sa stadiona "Renato Dal'Ara".

Ove večeri Bolonja je doživjela minimalan domaći poraz od Napolija, a strijelac jedinog gola na meču bio je Viktor Osimen u 23. minutu.

Odlično je Nigerijac reagovao u petercu domaćih, iskoristio odličan centaršut Irvina Lozana, te glavom savladao Lukaša Skorupskog.

Izvor: Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Blijedo je djelovala Bolonja sve do samod finiša, kada je svim snagama jurnula po izjednačenje.

Prethodno je Napoli postigao još jedan gol, ali nakon velike gužve u šesnaestercu Bolonje sudija Fabricio Paskva "vidio" je igranje rukom gostujućeg igrača, pa je pogodak Kalidua Kulibalija poništen.

Uslijedio je zatim žestok pritisak Bolonje, te nekoliko nestvarnih promašaja domaćih, ali i odbrana Davida Ospine.

Pravo je čudo šta u izjednačenje nisu uspjeli da pretvore Rikardo Orsolini, Rodrigo Palasio i Matijas Svanberg, koji su u razmaku od par minuta propustili nekoliko sjajnih situacija da sačuvaju bar bod.

Ovako, Napoli je odnio sva tri, te napravio iskorak na tabeli i sada je trećeplasirani tim Serije A.

Bolonja je trenutno u grupi ugroženih timova, sa samo bodom više od ekipa koje su u zoni ispadanja.

Sasuolo - Udineze 0:0

TABELA: Milan 17, Sasuolo 15, Napoli 14*, Roma 14, Juventus 13, Atalanta 13, Inter 12, Verona 12, Lacio 11, Sampdorija 10, Kaljari 10, Specija 8, Fiorentina 8, Bolonja 6, Parma 6, Benevento 6, Torino 5, Đenova 5, Udineze 4, Krotone 2.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.