Bolji od Ronalda i Mesija - Bruno Fernandeš: VAR "namestio" gol vođi Mančester junajteda!

Portugalac doneo još jedan trijumf "crvenim đavolima", ali verovatno ne bi uspeo bez VAR tehnologije.

mancester-junajted-bruno-fernandes-penali-rekorder-najbolji-strelac-kristijano-ronaldo-lionel-mesi Izvor: Tanjug, Martin Rickett/Pool PA

Bruno Fernandeš je ponovo junak trijumfa Mančester junajteda.

Njegovim golom iz penala, ekipa Ole Gunar Solskjera savladala je rivala iz zone ispadanja i prekratila muke navijačima koji su taj meč pratili preko TV-a. A mučno je bilo i jednima i drugima na momente!

Mančester junajted - Vest Brom 1:0 (0:0)

Iako je Bruno dao 12. gol iz penala od svog dolaska u Junajteda 1. februara i iako je sada u tom periodu dao više golova "sa kreča" i od Kristijana Ronalda (11) i Lionela Mesija (osam), ipak će se večeras pričati o kontroverznim odlukama sudije Dejvida Kuta i njegovih asistenata iz VAR sobe.

Ukratko, evo šta se dogodilo.

U 47. minutu, pri rezultatu 0:0, sudija je dosudio penal za goste, ali je VAR preinačio tu odluku.

U 53. minutu, sudija je dosudio penal za Mančester junajted, Bruno Fernandeš je uzeo loptu, a golman Vest Broma Sem Džonson mu je "skinuo" taj šut.

Međutim, iz VAR sobe je stigla poruka glavnom sudiji da se Džonson pomerio sa crte pre nego što je Portugalac šutnuo, pa je penal ponovljen, a Fernandeš je drugi put bio precizniji.

Tada nije pogrešio, već je doneo pobedu.

Kuriozitet je to da je Kut trebalo da bude sudija u VAR sobi i na nedeljnom derbiju Liverpula i Lestera, ali je ta odluka naknadno promenjena pre večerašnjeg meča.

"Eto zašto je promenjena", rekao je Džejmi Karager, legenda Liverpula i sada poznati TV komentator.