Izboren penal protiv "Viole", pa asistencija protiv Parme: Sergej vodi Lacio ka trijumfima na startu 2021!

Srpski internacionalac imao je značajnog udjela u trijumfu Lacija na "Tardiniju"

Serija A 17. kolo Parma Lacio 0 2 Izvor: Tanjug, Gregorio Borgia/AP

Prošle nedjelje protiv Fiorentine – izboren penal, danas protiv Parme – asistencija za drugi gol Lacija!

To je učinak Sergeja Milinkovića-Savića na startu 2021. godine za "nebeskoplave", koji su ovog popodneva došli do druge vezane pobjede u kalendarskoj godini:

PARMA – LACIO 0:2 (0:0)
/Luis Alberto 55, Kaisedo 67/

Mučili su se srpski as i društvo u prvom poluvremenu sa timom koji za pobjedu u Seriji A ne zna od posljednjeg dana novembra.

Stvari su, ipak, došle na svoje mjesto u nastavku, uz dvije lopte u mreži domaćih, a ulogu asistenta kod drugog imao je upravo Sergej Milinković-Savić.

Srpski internacionalac je odigrao sjajnu akciju sa Ćirom Imobileom, a potom odigrao u sredinu za Felipea Kaiseda, kojem je preostao slađi dio posla – da zatrese mrežu i praktično ovjeri pobjedu za tim sa Olimpika.

Prethodno je desetak minuta ranije pogodio Luis Alberto i praktično nagovijestio u kojem smjeru će teći ostatak utakmice…

Minimalan trijumf upisao je i Napoli, na gostovanju u Udinama, te tako prebolio šokantan domaći poraz od Specije (1:2).

Dobro je počelo za Napolitance golom Lorenca Insinjea, kojem je to bio 97. gol za Napoli u svim takmičenjima, po čemu se izjednačio na sedmom mjestu klupske vječne liste sa proslavljenim Brazilcem Karekom.

Nedugo kasnije, gol za "zebre" postigao je Kevin Lazanja i činilo se da će biti dovoljan za četvrti za tim iz Udina na posljednjih šest mečeva.

O tome je, ipak, na kraju, odlučio Napoli, odnosno Timu Bakajoko, koji je u 90. minuti odveo goste do pobjede.

U posljednjoj utakmici koja je počela u 15 časova, Verona je kao domaćin nadigrala "fenjeraša" Krotone (2:1), za koji je svih 90 minuta odigrao Vladimir Golemić.

Ipak, za razliku od mečeva sa Interom i Romom, srpski štoper danas nije imao tu sreću da bar jednom zatrese mrežu kluba sa Bentegodija.