Specija BJEŽI sa dna: Poslije Napolija, šokirala i Sampu – u prvom zvaničnom sudaru IKAD!

Dva kluba večeras su po prvi put odmjerila snage u zvaničnim takmičenjima, a meč će ostati upamćen po trijumfu nojvalije u eliti - prvom na domaćem terenu ove sezone

Serija A 17. kolo Specija Sampdorija 2 1 Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Nikad Specija i Sampdorija nisu odmjerili snage u zvaničnim utakmicama – do večeras!

Ove januarske večeri po prvi put su ukrstili koplja, a da nije riječ o prijateljskoj utakmici, a za prvi put smo vidjeli – dobar fudbal i pobjedu debitanta u elitnom italijanskom razredu, prvu na domaćem terenu u sezoni:

SPECIJA – SAMPDORIJA 2:1 (1:1)
/Terci 20, Nzola 61 penal – Kandreva 24/

Specija tako lakše diše u borbi za opstanak, osvojivši šest bodova na posljednja dva kola, pa u ovom trenutku ima pet bodova više od Torina, prvog tima u zoni ispadanja, sa kojim će upravo odmjeriti snage u narednom kolu, predstojećeg vikenda.

Tri puta su, inače, do večeras Specija i Sampdorija igrali jedni protiv drugih - ali u prijateljskim mečevima.

Na dva meča (u decembru 2011. i avgustu 2019. godine) trijumfovala je Sampdorija, uz obilje golova (2:4 i 3:5), dok se u međuvremenu "osladila" i Specija – u septembru 2018. godine, kad je bilo 2:1 za tim sa stadiona "Alberto Piko".

Večeras su im se putevi, rekosmo, prvi put ukrstili u nekom od zvaničnih takmičenja – a razloga za slavlje imali su domaći, koji su poveli u 20. minutu pogotkom Klaudija Tercija.

Izjednačio je, samo četiri minuta kasnije, Antonio Kandreva, koji je tako vezao dva kola sa postignutim golom prvi put od novembra 2016. godine, da bi trijumf Speciji, golom iz penala tridesetak minuta prije kraja, omogućio M'Bala Nzola.

Bio je to francuskom napadaču deveti gol u sezoni, pa se večeras izjednačio na listi strijelaca sa Andreom Belotijem i Lautarom Martinezom.