Sve je lakše kada imaš Zlatana : Izboren penal, pa "dopjeta" Ibrahimovića nakon pauze od mjesec i po!

Sjajni Šveđanin u osmoj ovosezonskoj utakmici postigao 12. gol.

Kaljari - Milan 0:2 dva gola Zlatan Ibrahimović Serija A 18. kolo Izvor: Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Ibra se vratio!

Uprkos problemima sa korona virusom (zaraženi Rade Krunić, Ante Rebić, Hakan Čalhanoglu i Teo Ernandez), te suspenziji Rafaela Leaa, Milan je bez većih problema trijumfalno prošao preko Sardinije i pobjedom nad Kaljarijem ponovo se osamostalio na čelu tabele, sa tri boda prednosti nad gradskim rivalom Interom.

A najzaslužniji za novi trijumf "rosonera" bio je Zlatan Ibrahimović. Prvo je u petom minutu izborio penal, zatim ga pretvorio u vođstvo, da bi početkom nastavka ponovo pogodio za konačnih 0:2.

Zlatan je bio prava noćna mora za Haralamposa Likojanisa. Grčki internacionalac nakon nepunih pet minuta igre odgurnuo je Ibrahimovića u svom šesnaestercu, a sudija Rozario Abiso odmah je pokazao na "kreč". Šveđanin je rutinski golmana domaćih Alesija Kranja poslao u jednu, a loptu u drugu stranu - 0:1.

Mogli su gosti do novog gola u 36. minutu, ali je Davide Kalabrija pogodio je stativu.

U 52. minutu ponovo isti akteri kao kod prvog gola. Pefektno je Ibrahimović pogodio drugi put mrežu Kaljarija, činilo se da je bio u ofsajdu, čak je i pomoćni arbitar podigao zastavicu, ali gol je na kraju ipak priznat. Usporeni snimak pokazao je da je nesrećni Likojanis bio bliži svom golu od Zlatana.

Ibrahimović je tako, uprkos činjenici da je pauzirao više od mjesec i po, na osmom ovosezonskom nastupu upisao 12. pogodak.

Izvor: Tanjug/Spada/LaPresse

Mrlju na pobjedu stavio je Aleksis Salemakers, koji je na terenu proveo samo osam minuta. Prvo je u 66. minutu zamijenio Jensa Haugea, dva minuta kasnije dobio je prvi, a u 74. minutu i drugi žuti karton, pa su gosti posljednjih 15-ak minuta odigrali sa igračem manje.

Ipak, nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golu Đanluiđija Donarume i ostalo je 0:2.

Lider italijanskog prvenstva odigrao je onoliko koliko je bilo potrebno za novi, 13. trijumf u sezoni, dok je Kaljari upisao peti uzastopni neuspjeh računajući utakmice Serije A i italijanskog kupa, a na posljednjih 11 susreta nije slavio (od 7. novembra, kada je savladana Sampdorija).

Prošle sezone Ibrahimović je za Milan zabilježio 18 mečeva u Seriji A na kojima je postigao 10 golova, a sada je već u osam nastupa za dva pogotka popravio taj učinak.