Vulićev prvenac u Kalču, Đuričić u 95. iz penala pogodio za bod Sasuola (VIDEO)

Veoma važna pobjeda posljednjeplasiranog tima Serije A.

Krotone - Benevento 4:1 Serija A 18. kolo Miloš Vulić postigao gol prvenac u Seriji A Izvor: Tanjug/Francesco Mazzitello/LaPresse via AP

Prvi gol u 15. nastupu u Kalču!

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Napretka iz Kruševca Miloš Vulić u ubjedljivoj pobjedi Krotonea nad Beneventom 4:1 (2:0) postigao je četvrti gol na utakmici, što je bio njegov prvenac u Seriji A.

Poslije tri uzastopna prvenstvena poraza, trenutno posljednjeplasirani tim lige stigao je do izuzetno važnog trijumfa, tek trećeg u sezoni.

Za goste je sve krenulo naopako od četvrtog minuta, kada je svoju mrežu zatresao Kamil Glik, nakon čega je na visokih 3:0 povisio Sini, golovima u 29. i 54. minutu.

Vulić je u 65. minutu, upravo na asistenciju sjajnog Nigerijca, stavio tačku na sjajnu predstavu domaćina.

Jago Falke u finišu susreta uspio je postići počasni gol za goste.

Ipak, Krotone, u čijem sastavu je starter bio i Vladimir Golemić, će i nakon ovog kola ostati na začelju, jer je i Parma, pomalo neočekivano, osvojila bod na izuzetno teškom gostovanju Sasuolu, iako je do posljednjeg sekunda imala sva tri u džepu.

Izvor: Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Vođstvo gostima donio je Juraj Kucka u 37. minutu.

Filip Đuričić, koji je isključen u šokantnom kup meču u kojem je njegov tim eliminisan od drugoligaša SPAL-a, tek u posljednjih pola časa dobio je priliku.

Ulazak Srbina promijenio je nabolje stvari na terenu za domaće.

Srbin je učestvovao u akciji duboko u sudijskoj nadoknadi, koja je rezultovala penalom. Đuričić je bio precizan sa "kreča", pa su "neroverdi" u posljednjem trenutku uspjeli da izbjegnu poraz.