"Zmajići" opet poraženi od vršnjaka iz Srbije: Musa nezadovoljan rezultatom

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine (U-19) su u četvrtak u Staroj Pazovi poraženi u drugom prijateljskom meču sa vršnjacima iz Srbije rezultatom 1:2.

U-19: Srbija - BiH 2:1, prijateljski meč Izvor: MONDO/Samir Cacan

"Orlići" su do prednosti stigli u 17. minutu preko Nenada Perovića i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Izabranici Slavena Muse su golom Luke Jankovića u 60. minutu uspjeli da izjednače rezultat, da bi pobjedu srpskom timu osigurao Andrej Blagojević osam minuta prije kraja utakmice.

"Što se tiče današnje utakmice, Srbija je u prvom poluvremenu igrala bolje. U nastavku smo izmjenama uspjeli da 'razdrmamo' ekipu i dođemo od izjednačenja. Nažalost, protivnik je na kraju postigao gol za pobjedu, ali u drugom poluvremenu smo izgledali dosta bolje. Naravno, nismo zadovoljni rezultatom, ali iza nas su dvije izvanredne provjere protiv veoma kvalitetnog protivnika i imali smo šta da vidimo. Žao nam je što je otkazano Evropsko prvenstvo, te ova generacija neće imati priliku da igra kvalifikacije", rekao je Slaven Musa, selektor juniora BiH.

I prvi meč između dvaju selekcija prije dva dana okončan je pobjedom "orlića" (1:0).

Srbija: Andrija Katić, Nenad Perović (63. Aleksandar Kadijević), Luka Subotić (72. Vuk Bogdanović), Uroš Drezgić (46. Aleksandar Lukić), Branislav Knežević, Jovan Lukić (46. Aleksa Đurasović), Miloš Pantović, Luka Cvetićanin (46. Andrej Blagojević), Mitar Ergelaš (63. Nikola Čolić), Nemanja Kos (46. Ilija Babić), Viktor Rogan (46. Uroš Lazić). Selektor: Aleksandar Rogić.

Bosna i Hercegovina: Nikola Ćetković, Din Cviko (46. Silvio Ilinković), Luka Janković, Omar Beća (46. Amar Tahrić), Amar Drina, Salih Husić (60. Andrija Janjić), Andrija Drljo (37. Hamza Gasal), Faruk Duraković (77. Dejan Popara), Nikša Šilić (77. Aid Tabaković), Ajdin Jusupović, Sanel Bajraktarević (60. Amar Cerić). Selektor: Slaven Musa.