"Lu-La" odveo Inter na "plus devet" ispred Milana: Roma oduševila u Ligi Evrope, pa razočarala protiv "davljenika"!

Torino je imao bod u džepu do 85. minuta, ali nije uspio da ga osvoji. Parma upisala zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak, Roma se dodatno udaljila od plasmana u LŠ kroz prvenstvo.

Serija A 27. kolo Torino Inter 1 2 Izvor: Tanjug/Fabio Ferrari/La Presse

Nastavio je Inter da korača ka prvoj tituli u Seriji A nakon 11 godina!

Upisali su "nerazuri" ovog popodneva osmu vezanu pobjedu u Kalču i prvom pratiocu na tabeli, vječitom rivalu, odmakli na rastojanje od devet bodova pred domaći okršaj Milana sa Napolijem:

TORINO – INTER 1:2 (0:0)
/Sanabrija 70 - Lukaku 62 penal, Martinez 85/

Domaći sastav je u prvom dijelu propustio šansu da dođe do vođstva i šokira favorita ali je Lijanko umjesto mreže pogodio stativu.

Kazna za taj promašaj stigla je u 62. minutu, kada je Armando Ico neoprezno startovao na Lautara Martineza u svom šesnaestercu.

Arbitar Paolo Valeri uopšte nije razmišljao da li da dosudi penal ili ne, odgovornost je preuzeo Romelu Lukaku i postigao 19. gol u ovoj sezoni Serije A.

Sjajnu šansu da praktično završi meč i povede Inter ka mirnijoj luci propustio je Ašraf Hakimi – a onda je i Torino odlučio da "kazni" rivala za propušteno.

Poslije prvog kornera na meču, u 70. minutu, stvorila se gužva pred golom Intera u kojoj se najbolje snašao Antonio Sanabrija. Tražili su domaći prekršaj u fazi napada ranije tokom akcije, ali signala prema Valeriju iz VAR sobe nije bilo...

Imao je Torino bod u džepu do 85. minuta, uvukla se i nervoza u tabor gostiju, ali je, ipak, svima na klupi gostiju, pa i suspendovanom Konteu koji je meč gledao sa tribina, pao kamen sa srca kad je Martinez današnjem učinku dodao i pogodak, 14. u sezoni.

Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/Lapresse via AP

U isto vrijeme, na stadionu "Enio Tardini" sastali su se Parma i Roma, a bodovi su, pomalo iznenađujuće, lako pripali domaćima.

Trijumfovali su rezultatom 2:0, zahvaljujući golovima Mihaile i Ernanija, čime su oživjeli nade u opstanak u Seriji A.

Sa druge strane, Roma je danas razočarala navijače nakon što ih je prije samo tri dana oduševila partijom na Olimpiku protiv Šahtjora, u prvom meču osmine finala Lige Evrope (3:0).