Raspudić pokrenuo Kozaru, "žilavo" Jedinstvo pokazalo zube

Uprkos brojnim problemima, fudbaleri iz Brčkog pružili dostojan otpor favorizovanom domaćinu iz Gradiške, ali su na kraju ipak ostali praznih šaka.

kozara pobijedila jedinstvo 2:0 boris raspudić dao gol Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

U brčanskom Jedinstvu kubure sa finansijskim problemima, ali Brčacima to ne smeta i na terenu daju sve od sebe da ostvare što bolje rezultate i pokušaju izboriti opstanak u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Ipak, danas nisu uspjeli. Iako su pružili žestok otpor favorizovanoj Kozari, imali 0:0 nakon prvih 45 minuta, fudbaleri iz Gradiške u nastavku su zaigrali znatno bolje, postigli dva gola i stigli do trijumfa.

Kapiten Boris Raspudić prvi je "otključao" mrežu gostiju u 53. minutu, da bi sedam minuta kasnije, nakon gužve u šesnaestercu Jedinstva, gol za 2:0 postigao Aleksandar Malbašić.

Imali su i gosti svoje šanse, prije svega iz brzin kontranapada, ali je raspoloen na golu Kozare bio Srđan Modić, koji je odlično obavio zadatak i sačuvao svoju mrežu.

KOZARA - JEDINSTVO 2:0 (0:0)
/Raspudić 53, Malbašić 60/

KOZARA: Modić, Borković (46. Beuk), Petrović, Raspudić, Lolić, Petković, Malbašić (88. Matić), Popović, Runić, Eskić (60. Đurić), Batar. Trener: Nedžad Žerić.

JEDINSTVO: Vukadinović, Živanović, Tomić (83. Aleksić), Đurđić, Subotić, Vasiljević, Račanović (60. Ivić), Božić (78. Šabanović), Pajić, Bajrić, Torlaković. Trener: Zoran Brković.

Pogledajte rezultate jučerašnjih utakmica 22. kola.