Radniku vrijedan bod u borbi za opstanak, Željezničar i dalje bez proljećne pobjede!

Podjela bodova (1:1) na Gradskom stadionu u Bijeljini. Željezničar i nakon osme utakmice u proljećnom dijelu sezone bez pobjede u bh. takmičenjima!

premijer liga bih radnik željezničar Izvor: Promo/FK Željezničar

Pretposljednji meč 26. kola m:tel Premijer lige BiH odigrali su Radnik i Željezničar.

Riječ je o duelu dva tima sličnih ambicija kao Olimpik i Zrinjski, koji su završili svoj meč, a poslije 90 minuta - podjela plijena:

RADNIK – ŽELJEZNIČAR 1:1 (0:1)
/Popara 59 - Štilić 15/

Na prva dva proljećna premijerligaška gostovanja, oba na Tušnju, Željezničar nije uspio da zatrese mrežu (2:0 i 1:0).

Uspio je u tome iz trećeg pokušaja, na debiju novog trenera Blaža Sliškovića, i to preko kapitena Semira Štilića, koji je mrežu iza leđa Luke Bilobrka zatresao u 15. minutu.

Ermin Zec je silovito šutirao, a čuvar mreže Bijeljinaca odbio loptu, na koju je natrčao iskusni Štilić i rutinski je pospremio u mrežu.

I nakon vodećeg gola, "Željo" je bio konkretniji u prvom poluvremenu, ali bez stopostotnih prilika da eventualno uveća prednost.

Sjajna prilika za Radnik iz 51. minuta, kada je Matej Jelić šutirao u dalji ugao sa ivice šesnaesterca, kao da je bila najava za izjednačenje, koje se dogodilo osam minuta kasnije.

Milan Vušurović je centrirao sa lijeve strane, Filip Erić nespretno boksovao loptu, a do nje je stigao Nikola Popara i praktično neometan "vratio stvari na početak".

Rezultatom 1:1 meč je i završen, iako su i jedni i drugi nastojali da drugim golom "slome" rivala i dođu do zlata vrijedna tri boda.

Najbolje prilike do kraja meča propustili je strijelac jedinog gola za goste, kada je u 83. minutu poslije prizemnog centaršuta Milićevića sa lijeve strane poslao loptu pored gola, i Matej Jelić, kada je poslije kornera Jovana Motike udarcem glavom u 87. minutu šutirao preko gola.

Radnik: Bilobrk, Filipović, Simonović, Vasić, Mekić, Popara, Milenković, Jelić, Huseinbašić, Vušurović, Šubert. Trener: Jovo Borković.

Željezničar: Erić, Miletić, Subašić, Zec, Štilić, Miličević, Veselinović, Blažević, Čeliković, Ikić, Ramović. Trener: Blaž Slišković.