Milan je po jednoj stavki najgori u Evropi, ali mu to ne smeta da bude (mnogo) bolji od Juventusa!

"Rosoneri" kao gosti potpuno nadigrali sad već bivšeg šampiona Italije i trijumfom napravili krupan korak ka Ligi šampiona.

milan deklasirao juventus 3:0 i napravio krupan korak ka ligi šampiona Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Bez titule su već ostali, sve su glasnije priče da će ih napustiti i najbolji igrač Kristijano Ronaldo, čini se da je propala i ideja o učešću u Superligi Evrope, a sada su u Juventusu doživjeli šokantan domaći poraz od Milana, koji bi ih mogao koštati i Lige šampiona!

U velikom italijanskom derbiju, Milan je kao gost potpuno zasluženo porazio Juventus 3:0 (1:0), te napravio krupan korak ka plasmanu u najjače evropsko klupsko takmičenje.

JUVENTUS - MILAN 0:3 (0:1)
/Dijaz 45+1, Rebić 78, Tomori 83/

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo toga. Veliku šansu Juventus je imao u 30. minutu. Đanluiđi Donaruma loše je procijenio let lopte, ona kao da je iznenadila i Đorđa Kjelinija, koji nije uspio precizno da šutira i prilika za domaćina je propala.

Uzvratio je Milan šest minuta kasnije. Probijen je lijevi bok domaćih, Hakan Čalhanoglu pokušao je da nađe večeras veoma blijedog Zlatana Ibrahimovića, ali je Aleks Sandro izvrsno intervenisao i spriječio vođstvo gostiju.

Izgledalo je da se u prvih 45 minuta mreže neće tresti, ali je Braim Dijaz u prvom minutu nadoknade postigao spektakularan gol. Ovaj put nije baš najbolje reagovao Vojček Šćesni, kratko je odbio loptu do Dijaza, koji je odlično naciljao suprotan ugao i pogodio same rašlje ua 0:1 pred odlazak na odmor.

Krenuo je Juventus agresivno u nastavku, već nakon 60-ak sekundi zaprijetio je Rodrigo Bentankur, ali Donaruma brani. Očekivali su svi napade domaćih u talasima, ali njih uopšte nije bilo.

Dijaz je mogao biti potpuno koban za Torineze. U 56. minutu je šutirao, Kjelini je rukom blokirao loptu na putu ka golu, ali je tek nakon reakcije iz VAR sobe dosuđen kazneni udarac.

Ipak, Frank Kesi užasno je šutirao, ležerno, nezainteresovano i Šćesni je to odbranio bez ikakvih problema.

Bio je to peti neiskorišteni jedanaseterac za "rosonere" ove sezone, po čemu su zajedno sa Eibarom na "vrhu". Niti jedan tim u tzv. ligama petice ih nije promašio više u tekućem prvenstvu.

Ipak, ni ovo nije uspjelo da "digne" izabranike Andree Pirla. Milan je večeras prosto bio bolji, a Ante Rebić to je potvrdio fenomenalnim golom u 78. minutu. Poslije toga, vremena za povratak nije bilo.

Naprotiv, "bjankoneri" su primili još jedan gol i doživjeli pravi rezultatski fijasko. Odličnu partiju prvim golom u Seriji A za pomalo iznenađujućih 0:3 postigao je Fikajo Tomori i zapečatio sudbinu domaćina.

Taj gol mogao bi ih skupo koštati. Ne samo da su fudbaleri Milana stekli tri boda prednosti nad Juventusom, nego su stigli i do boljeg međusobnog skora (Juventus na "San Siru" slavio 3:1), te bi u slučaju istog broja bodova tim Stefana Piolija bio u prednosti.

Juventus ostaje petoplasirani tim Serije A, teški dani za navijače "stare dame"...